تهران، میدان رسالت، خیابان اسلام پناه، پلاک 18، واحد 2

02177187154, 02177187155,

اجرای سقف پاسیو

توضیحات

باتوجه به هدر رفتن انرژی گرمائی و سرمائی از قسمت پاسیو یا حیاط خلوت به واسطه ارتباط مستقیم با فضای بیرون و با در نظر گرفتن اینکه قیمت انرژی نیز امروزه بسیار گران است، پوشش سقف حیاط خلوت و یا اجرای سقف پاسیو به منظور استفاده از پاسیو به عنوان فضائی همچون داخل ساختمان باید طوری باشد که ضمن آب بندی در برابر بارش برف و باران، عایق گرمائی و سرمائی بودن آن نیز بسیار حائز اهمیت می باشد. ولی از همه مهمتر حفظ ماهیت پاسیو است که تامین نور فضای داخل ساختمان از این قسمت میسرمی باشد.


جهت پوشش سقف حیاط خلوت یا اجرای سقف پاسیو یا پوشش پاسیو یا اجرای سقف کاذب حیاط خلوت طوری که بتوان از آن به عنوان اتاق استفاده نمود گزینه هائی چون اجرای سقف پلی کربنات که ورق پلی کربنات بر روی استراکچر فلزی از جنس پروفیل آهن نصب می گردد (که شرکت سایه روشن این روش پوشش برای اجرای سقف حیاط خلوت طبقه اول پیشنهاد نمی کند ) و همچنین نورگیر حبابی که آن هم بر روی استراکچر فلزی و پروفیل آهن نصب و با ایزو گام آب بندی میشود، اغلب قابل استفاده می باشد.


اجرای سقف پاسیو و یا پوشش سقف حیاط خلوت برای اینکه صد در صدعایق آب بندی و هم چنین عایق گرما و سرما باشد بهترین و حتی بهتر است بگوئیم تنها گزینه اجرای سقف با نورگیر حبابی (نورگیر پایه و حباب یا نورگیر کوپل ) می باشد.


از مزیت های دیگر اجرای سقف با نورگیر حبابی مقاومت ضربه ای و مقاومت بار پذیری بالای این نوع پوشش و هم چنین امکان نصب بازشو استاندارد برروی سقف حبابی جهت تهویه و دسترسی به روی سقف ( به منظور تعمیر و نگهداری نورگیرها) و دوام بالای نورگیر حبابی جهت اجرای سقف پاسیو می باشد.


اجرای سقف پاسیو و حیاط خلوت با نورگیر حبابی، امکان استفاده از پاسیو را به عنوان یک اتاق میسر می سازد. هزینه و قیمت سقف پاسیو با نورگیر حبابی نسبت به سایر محصولات مشابه مانند ورق پلی کربنات و شیشه کمی گران تر می باشد ولی اجرای سقف پاسیو طبقه اول تنها با نورگیر حبابی منطقی می باشد و از استانداردهای لازم از لحاظ آب بندی ، عایق گرما و سرما، تهویه، ایمنی، دوام زیاد و... برخوردار می باشد.


اجرای سقف پاسیو و پوشش سقف پاسیو یا پوشش نورگیر ساختمان از طبقه آخر یا پشت بام علاوه بر پوشش با نورگیر حبابی، با استفاده از ورق پلی کربنات که بر روی یک سازه فلزی از جنس پروفیل آهن صاف یا نورد شده به صورت قوس دار، تونلی یا شیب دارکه با یراق آلات آلومینیوم مخصوص و چسب آکواریوم نصب و آب بندی می گردد، قابل اجرا می باشد.


اجرای سقف پلی کربنات در پشت بام به علت امکان ایجاد آبچکان اطراف نورگیر وروی سقف پشت بام و همچنین داشتن فضای کافی جهت قوس دادن و ارتفاع دادن به سقف و امکان تعبیه بازشو جهت تهویه هوای زیر سقف حیاط خلوت و پاسیو و مواردی این چنین علاوه بر نورگیر حبابی، می تواند گزینه مناسبی برای اجرای سقف پاسیو وپوشش سقف حیاط خلوت و سقف نورگیر ساختمان از پشت بام باشد.

مقالات مرتبط

پاسیو و حیاط خلوت از جمله قسمتهای ساختمان می باشد که درعین مفید بودن و در بعضی موارد لازم الاجرا بودن (همانند آپارتمانهای که دو یا چند واحد در یک طبقه هستند)، در برخی موارد و تعدادی واحدها پالشی برای ساکنین آن می باشد. حیاط خلوت و پاسیو طبق ضوابط شهرداریها باید فاقد سقف باشد و پوشش آن از طرف ساکنین واحدهای [مخصوصا] همکف ممنوع است، از طرفی ساکنین واحدهای دیگر به عرصه حیاط خلوت دسترسی ندارند و در بعضی موارد برای ساکنین واحدهای همکف مشکلاتی را فراهم می آورند. ضمن اینکه در روزهای برفی و بارانی و مخصوصا طوفانی بیشترین زحمت را برای ساکنین واحدهای همکف دارد. ازاینرو جهت برطرف کردن این مشکلات بهترین گزینه ممکن و حتی می توان گفت تنها گزینه جهت پوشش سقف حیاط خلوت یا پوشش سقف پاسیو (سقف پاسیو طبقه اول) نورگیر حبابی تولیدی شرکت سایه روشن می باشد که ضمن عایق آببندی و گرما و سرما و قابلیت بازشو بودن جهت تهویه فضای پاسیو و دسترسی به فضای بالای سقف جهت شستشو و قابلیت عبور نور در روز را دارد. نورگیرهای حبابی که در 18 سایز استاندارد مربع، مستطیل و دایره و دررنگهای متنوع و زیبا تولید می شوند، بواسطه دارا بودن خاصیت بارپذیری و ضربه پذیری بالا می تواند مانند سقف اصلی عمل کند که درعین عبور نور که در واقع از حیاط خلوت و پاسیو می توان بعنوان یک اتاق همانند اتاق کودک، اتاق کار، کتابخانه و یا آشپزخانه کمکی استفاده نمود. شایان ذکراست جهت پوشش سقف حیاط خلوت و پوشش سقف نورگیر پاسیو از قسمت بالائی و پشت بام ساختمان،هم می توان از نورگیر حبابی استفاده کرد و هم می توان از ورق پلی کربنات که برروی سازه فلزی بصورت نورگیر تونلی (قوسدار) یا ورق پلی کربنات فلت بصورت شیبدار استفاده کرد. تفاوتهای استفاده از ورق پلی کربنات در سقف بجای نورگیر حبابی دوام کمتر ورق پلی کربنات در برابر نورگیر حبابی و همچنین ایجاد سر و صدا هنگام بارندگی در اثراصابت دانه های باران به ورق پلی کربنات دو یا چند جداره می باشد و همچنین درصدعایق آبببندی، گرما و سرما و صوتی در ورقهای پلی کربنات کمتر از نورگیر حبابی می باشد.

محصول مرتبط

پروژه مرتبط

فرم ثبت نظر

sayehroshan