تهران، میدان رسالت، خیابان اسلام پناه، پلاک 18، واحد 2

02177187154, 02177187155,

اجرای سقف حیاط خلوت

توضیحات

اجرای سقف حیاط خلوت یا پوشش سقف حیاط خلوت و پاسیودر آپارتمان ها یا از طبقه اول اجرا میشود یا از طبقه آخر یا پشت بام اجرا می گردد. پوشش سقف پاسیو و سقف حیاط خلوت از طبقه همکف با نورگیر حبابی تنها گزینه پوشش می باشد ولی جهت پوشش سقف حیاط خلوت از طبقه آخرهم می توان با نورگیر حبابی و هم می توان با ورق پلی کربنات پوشش داد.


اجرای سقف حیاط خلوت طبقه اول به علت اینکه در سینه دیوار کار اجرا می گردد و دسترسی به فضای بالای سقف از زیر سقف باید صورت پذیرد و هم چنین به علت بسته بودن محیط نیاز به بازشو نیز دارد. از آنجائی که نورگیر حبابی با استفاده از نوارهای ایزوگام آب بندی می شود و بین پایه های نورگیر و کنار دیوارایزوگام نصب می شود، از لحاظ آب بندی کامل بوده و دوام زیادی نیز دارد. طوریکه نورگیرهای تولیدی سایه روشن و نصب و آب بندی آنها دارای 5 سال گارانتی سایه روشن می باشد.


اجرای سقف حیاط خلوت، پوشش نورگیر ساختمان یا پوشش سقف پاسیو از طبقه آخر یا پشت بام همانطور که اشاره شد غیر از نورگیر حبابی با ورق پلی کربنات نیز به صورت تونلی، نورگیر گنبدی،نورگیر هرمی، قوسدار و شیب دار قابل اجرا می باشد. ورق پلی کربنات که به عنوان سقف نورگیر اجرا می گردد، بر روی سازه فلزی از جنس پروفیل آهن به وسیله زهوار و یراق آلات مخصوص آلومینیوم و چسب آکواریوم نصب و آب بندی می گردد.


سقف پلی کربنات که به عنوان پوشش نورگیر ساختمان استفاده می شود کاملا عایق آب بندی می‌باشد و تاحدود زیادی عایق گرما و سرما و عایق صوتی می باشد. ورق پلی کربنات به دلیل تنوع رنگ زیاد، انعطاف پذیر بودن، قابلیت نصب بر روی کلیه سطوح، مخصوصا پروفیل آهن، عدم تغییر رنگ و شکسته شدن ورق در برابر نور خورشید و گرما و سرما توانسته جایگزین مناسبی بجای محصولات مشابه مانند شیشه شود.


ورق پلی کربنات و نورگیر حبابی که جهت پوشش سقف نورگیر و اجرای سقف حیاط خلوت و سقف پاسیو استفاده می شود هردو بهترین گزینه جهت پوشش این نوع پوشش سقف نورگیر می باشند و هر روز بر استفاده گسترده تر آن در صنعت ساختمان و حتی صنایع دیگر افزوده می شود.


هرچند نورگیر حبابی نسبت به ورق پلی کربنات و در واقع سقف پلی کربنات، از لحاظ بارپذیری، ضربه پذیری و دوام بسیار مناسب تر می باشد ولی در بعضی موارد از جمله هزینه اولیه کمترو یا در مواردی که نیاز به طرح خاصی چون قوس دار، گنبدی و هرمی به واسطه انعطاف پذیری بالای ورق های پلی کربنات می تواند گزینه مناسبتی نسبت به نورگیر حبابی باشد. ولی این موضوع بر کسی پوشیده نیست که هم نورگیر حبابی و هم سقف پلی کربنات بهترین گزینه جهت پوشش سقف حیاط خلوت، پوشش سقف پاسیو، اجرای نورگیر و پوشش سقف نورگیر ساختمان می باشد.


اجرای سقف حیاط خلوت و سقف پاسیو ضمن اینکه امکان استفاده از حیاط خلوت را بع عنوان یک اتاق کمکی، آشپز خانه یا هرچیز دیگری میسر می سازد و در واقع به همان متراژ به فضای ساختمان اضافه می شود از طرفی به علت پوشش فضای ارتباطی بین فضای داخل ساختمان و بیرون از هدر رفتن انرژی گرمائی و انرژی سرمایشی در زمستان و تابستان نیز جلوگیری می نماید. از اینرو و با در نظر گرفتن هر دو شرایط هزینه پوشش سقف حیاط خلوت هزینه ای می باشد که در کوتاه مدت قابل برگشت بوده و در دراز مدت به جهت جلوگیری از هدر رفتن انرژی، سبب ذخیره هزینه خواهد شد.

مقالات مرتبط

اجرای نورگیر ساختمان یا به عبارتی در نظر گرفتن و تعبیه فضائی در ساختمانها مخصوصا آپارتمانها جهت تامین نور برای اتاقهائی که در راستای شرق به غرب نیستند بسیار حائز اهمیت می باشد. از طرفی پوشش نورگیر ساختمان، پوشش حیاط خلوت و پوشش پاسیو، که بعنوان تامین کننده نور ساختمانها در روز کاربرد دارند، در سالهای اخیر مخصوصا در کشور ما که قیمت انرژی افزایش یافته اهمیت گسترده ای پیدا کرده است یا به عبارتی در نظر گرفتن و تعبیه فضائی درساختمانها و اجرای سقف حیاط خلوت مخصوصا آپارتمانها جهت تامین نور برای اتاقها مهم شده است. از آنجائی که سقف حیاط خلوت و سقف پاسیو مستقیم به فضای آزاد ارتباط مستقیم دارد، از جمله قسمتهای ساختمان می باشد که محل هدر رفتن انرژی گرمائی و سرمائی از داخل ساختمان به بیرون می باشد، از اینرو و همچنین ضمن جلوگیری از نفوذ برف و باران به دیواره و پنجره های مشرف به نورگیر ساختمان و از طرفی حفط نورگیر بودن ساختمان (عبور دادن نور خورشید در روز،از این قسمت ساختمان) اجرای نورگیر حبابی و پوشش نورگیر ساختمان با ورق پلی کرنات بصورت نورگیر تونلی و نورگیر گنبدی، بهترین گزینه ممکن جهت پوشش سقف حیاط خلوت می باشد. شایان ذکراست تمامی پروژه ها و محصولات تولیدی شرکت سایه روشن دارای 5 سال گارانتی آببندی و تغییر رنگ ورقها در مقابل عوامل جوی و10سال خدمات پس ازفروش شرکت سایه روشن می باشد. پوشش سقف پاسیو ضمن صددرصد آببند بودن وعایق صوتی و گرما وسرما بودن ،قابلیت عبور نور را نیز دارد. همچنین تنوع رنگ ورقها و تنوع سایز و طرح نورگیرهای تولیدی شرکت سایه روشن باعث زیبائی ساختمان نیز خواهد شد.

محصول مرتبط

پروژه مرتبط

فرم ثبت نظر

sayehroshan