تهران، میدان رسالت، خیابان اسلام پناه، پلاک 18، واحد 2

02177187154, 02177187155,

اجرای سقف پلی کربنات چه کاربردی دارد

توضیحات

پلی کربنات نوعی ترموپلاستیک بسیار قوی، ارتجاعی، سبک و مقاوم در برابر دماهای بسیار گرم و یا سرد است. همین ویژگی ها باعث شده است که از این ماده برای نصب سقف و یا دیواره ها استفاده شود و اجرای سقف پلی کربنات را تبدیل به انتخابی محبوب و بسیار مقرون به صرفه کرده است. با این حال در نظر داشته باشید که اجرای سقف پلی کربنات برای تمام فضای خانه توصیه نمی شود و بهتر است از آن برای محیط های کوچک تری مثل سقف پاسیو، گاراژ و یا سایه بان ها استفاده کرد.

بیایید در ادامه این متن نگاهی کوتاه به برخی از مزایای اجرای سقف پلی کربنات داشته باشیم.

اجرای سقف پلی کربنات هزینه کمی دارد و این را به عنوان مزیتی بزرگ و مهم می توان در نظر گرفت. اجرای سقف پلی کربنات در مقایسه با اجرای سقف با سایر گزینه های ممکن مانند شیشه هزینه کمتری دارد. از سوی دیگر، وزن کم ورق های پلی کربنات باعث می شود که اجرای سقف پلی کربنات فرایندی آسان‌تر باشد و زمان کمتری بگیرد. بنابراین، هزینه نصب آن نیز کمتر خواهد بود. این نکته را نیز در نظر داشته باشید که وزن کمتر پلی کربنات باعث می شود تا چهارچوب مورد نیاز شما نیز ساده تر باشد و از این حیث نیز در هزینه ها صرفه جویی خواهد شد. این در حالی است که اجرای سقف شیشه ای نیاز به چهارچوب محکم و پیچیده ‌تری دارد که هزینه بالاتری دارند.


@image


ورق های پلی کربنات به کار گرفته شده برای اجرای سقف پلی کربنات انعطاف بیشتری از ورق ها و یا صفحات چوبی، شیشه ای و یا فلزی دارند. این امر باعث می شود که بتوانید خلاقیت بیشتری در طراحی این سقف به خرج دهید. برای مثال اجرای سقف پلی کربنات را می توانید به اشکال مختلف و حتی به صورت گنبدی انجام دهید.

اجرای سقف پلی کربنات تا حد بسیار کمی جلوی عبور نور را خواهد گرفت. این میزان در مقام مقایسه با سایر اجناس جایگزینی که در ساخت گلخانه ها به کار گرفته می شوند (مانند ورق های پلی‌اتیلن) نیز بسیار بیشتر است.اجرای سقف پلی کربنات با ضخامت 6 میلی متر می تواند حدود 85 درصد نور موجود را از خود عبور دهد و این شرایطی عالی برای یک گلخانه را فراهم می کند.


@image


اجرای سقف پلی کربنات مقاومت در برابر ضربه بالا دارد و ریسک آتش سوزی در آن بسیار کم است. در واقع، امکان شکسته شدن بخشی از ورق های پلی کربنات بر اثر برخورد توپ، پرنده، سنگینی اجسام و یا هرچیز دیگر بسیار ناچیز است. امکان آسیب دیدن و شکستن هنگام اجرای سقف پلی کربنات نیز بسیار ناچیز است. حتی در صورتی که ورق پلی کربنات آسیب ببیند، تکه های کوچک پلی کربنات هرگز همانند تکه های کوچک شیشه خطرناک نیستند.

یکی دیگر از مزایای اجرای سقف پلی کربنات، طول عمر بالای آن است. این پنل های چیزی در حدود 10 الی 15 سال طول عمر مفید دارند. در حقیقت بسیاری از تولید کنندگان با کیفیت ورق های پلی کربنات، 10 سال گارانتی برای محصولات خود در نظر می گیرند. علاوه بر این، این ورق ها در مقابل علائم فرسودگی (مانند زرد و مات شدن) نیز مقاوم هستند و حتی پس از چند سال استفاده، کماکان تمیز و نو به نظر خواهند رسید.

اجرای سقف پلی کربنات مزایای مختلفی دارد که پیش‌تر به برخی از آن ها اشاره شد. ولی تمام این موارد، پلی کربنات را انتخابی فوق العاده برای گلخانه ها می سازند. پنل های پلی کربنات در برابر گرما، نور خورشید، برف و باران مقاوم هستند و برای چندین سال نیز به راحتی و بدون هیچ مشکلی عمر می کنند. این ها تمام انتظاری است که یک گلخانه از اجرای سقف پلی کربنات ممکن است داشته باشد.

منبع1

منبع2

منبع3

منبع4

مقالات مرتبط

متاسفانه جهت پوشش سقف حیاط خلوت طبقه اول یا سقف پاسیو طبقه اول با ورق پلی کربنات و پروفیل آهن با ابعاد کمتر از استاندارد لازم استفاده می شود که به علت قیمت ارزانتر از نورگیر حبابی و به علت نیاز مبرمی که برای پوشش سقف حیاط خلوت لازم است مورد استقبال نیز واقع شده است ،ولی پس از مدت کوتاهی حتی چند ماه ، ضعف های این نوع پوشش با ورق پلی کربنات هویدا می شود.

محصول مرتبط

پروژه مرتبط

فرم ثبت نظر

sayehroshan