تهران، میدان رسالت، خیابان اسلام پناه، پلاک 18، واحد 2

02177187154, 02177187155,

پوشش نورگیر ساختمان

توضیحات

در این راستا اجرای پوشش نورگیر ساختمان با نورگیر حبابی و پوشش با اجرای سقف پلی کربنات به علت خواص استثنائی و کاربردی از جمله قابلیت نصب و هم خوانی با مصالح ساختمانی از جمله آهن و سیمان و هم چنین انعطاف پذیری در قالب اشکال مختلف هندسی ( نورگیر تونلی ، نورگیر گنبدی ،نورگیر قوسی و نورگیر هرمی و..) بصورت صد در صد آب بند بودن ، عایق گرما و سرما بودن ، تنوع در طرح و رنگ و مدل سازه و از همه مهمتر با قابلیت عبور دهی نور خورشید در روز برای روشنائی فضای داخل ساختمان و محیط زیر نورگیر ساختمان با خصوصیات بار پذیری و ضربه پذیری بالا و طول عمر و دوام زیاد انجام می شود.


با توجه به شکل هندسی نورگیر ساختمان قبل از پوشش اهم از مربع بودن مستطیل ، دایره ای یا چند ضلعی بودن و بهره و خواسته ای که از پوشش نورگیر ساختمان خواسته باشیم می توان جنس پوشش و شکلآن را معین نمود.


اجرای پوشش سقف نورگیر با نورگیر حبابی (که در سایز و رنگ های مختلف توسط شرکت سایه روشن تولید و عرضه می گردد) تقریبا در تمام انواع پوشش های نورگیر قابل استفاده به عنوان سقف نورگیر با قابلیت آب بند بودن ، عایق گرما و سرما بودن و قابلیت نصب بازشو ،بالاتر و مطمئن تر از سایر محصولات مشابه ، مانند ورق پلی کربنات ،به عنوان انتخاب اول پوشش نورگیر ساختمان و اجرای سقف نورگیر باشد.

از ورق های پلی کربنات می توان جهت پوشش نورگیر در قالب نورگیر تونلی ،نورگیر قوسی و گنبدی و هرمی بر روی سازه فلزی که به شکل مورد نظر دلخواه ،با استفاده از یراق آلات آلومینیوم مخصوص و لاستیک EPDM نصب و آب بندی می شوند.

مقالات مرتبط

پاسیو و حیاط خلوت از جمله قسمتهای ساختمان می باشد که درعین مفید بودن و در بعضی موارد لازم الاجرا بودن (همانند آپارتمانهای که دو یا چند واحد در یک طبقه هستند)، در برخی موارد و تعدادی واحدها پالشی برای ساکنین آن می باشد. حیاط خلوت و پاسیو طبق ضوابط شهرداریها باید فاقد سقف باشد و پوشش آن از طرف ساکنین واحدهای [مخصوصا] همکف ممنوع است، از طرفی ساکنین واحدهای دیگر به عرصه حیاط خلوت دسترسی ندارند و در بعضی موارد برای ساکنین واحدهای همکف مشکلاتی را فراهم می آورند. ضمن اینکه در روزهای برفی و بارانی و مخصوصا طوفانی بیشترین زحمت را برای ساکنین واحدهای همکف دارد. ازاینرو جهت برطرف کردن این مشکلات بهترین گزینه ممکن و حتی می توان گفت تنها گزینه جهت پوشش سقف حیاط خلوت یا پوشش سقف پاسیو (سقف پاسیو طبقه اول) نورگیر حبابی تولیدی شرکت سایه روشن می باشد که ضمن عایق آببندی و گرما و سرما و قابلیت بازشو بودن جهت تهویه فضای پاسیو و دسترسی به فضای بالای سقف جهت شستشو و قابلیت عبور نور در روز را دارد. نورگیرهای حبابی که در 18 سایز استاندارد مربع، مستطیل و دایره و دررنگهای متنوع و زیبا تولید می شوند، بواسطه دارا بودن خاصیت بارپذیری و ضربه پذیری بالا می تواند مانند سقف اصلی عمل کند که درعین عبور نور که در واقع از حیاط خلوت و پاسیو می توان بعنوان یک اتاق همانند اتاق کودک، اتاق کار، کتابخانه و یا آشپزخانه کمکی استفاده نمود. شایان ذکراست جهت پوشش سقف حیاط خلوت و پوشش سقف نورگیر پاسیو از قسمت بالائی و پشت بام ساختمان،هم می توان از نورگیر حبابی استفاده کرد و هم می توان از ورق پلی کربنات که برروی سازه فلزی بصورت نورگیر تونلی (قوسدار) یا ورق پلی کربنات فلت بصورت شیبدار استفاده کرد. تفاوتهای استفاده از ورق پلی کربنات در سقف بجای نورگیر حبابی دوام کمتر ورق پلی کربنات در برابر نورگیر حبابی و همچنین ایجاد سر و صدا هنگام بارندگی در اثراصابت دانه های باران به ورق پلی کربنات دو یا چند جداره می باشد و همچنین درصدعایق آبببندی، گرما و سرما و صوتی در ورقهای پلی کربنات کمتر از نورگیر حبابی می باشد.

محصول مرتبط

پروژه مرتبط

فرم ثبت نظر

sayehroshan