تهران، میدان رسالت، خیابان اسلام پناه، پلاک 18، واحد 2

02177187154, 02177187155,

اطلاعاتی در مورد اجرای سقف پاسیو

توضیحات

اجرای سقف پاسیو یکی از بهترین روش ها برای ایجاد محیطی محفوظ و قابل استفاده در جلوی ساختمان شما است. سقف پاسیو عموماً به ساختمان می چسبد و دو دیواره نگهدارندة آن هستند. عموماً افراد بنا به دلایل مختلفی دست به اجرای سقف پاسیو می زنند. مهم ترین مزیت استفاده از سقف پاسیو، محفوظ کردن محوطه پاسیو ساختمان است. محفوظ شدن پاسیو این امکان را به شما می دهد که در گرمای تابستان و یا در سرما و روزهای بارانی زمستان، کماکان به راحتی از محوطه پاسیو خود استفاده کنید. با این حال، هنگام اجرای سقف پاسیو برخی موارد را باید در نظر داشته باشید تا این کار به بهترین نحو ممکن انجام شود و نتیجة آن نیز کاملاً رضایت بخش باشد. هنگام اجرای سقف پاسیو متوجه خواهید شد که انتخاب های مختلفی پیش روی شما قرار دارند. از جنس، سایز، عملکرد و کیفیت مواد و تجهیزات گرفته، تا نوع طراحی و کارکرد آن؛ همگی جزو مواردی هستند که هنگام اجرای سقف پاسیو باید به آن ها توجه ویژه‌ای کنید. در ادامه این متن به برخی از این موضوعات خواهیم پرداخت و مواردی که هنگام اجرای سقف پاسیو باید در نظر داشته باشید را به شما معرفی خواهیم کرد.

اگرچه پاسخ به این سوال ممکن است ابتدایی به نظر برسد و پیش خود بگویید «خب مشخص است!‌ سقف پاسیو را باید بالای پاسیو بسازیم». ولی این موضوع به همین سادگی نیست، چراکه هنگام اجرای سقف پاسیو باید به موارد مختلفی نظیر پوشش، میزان سایه و برخی کارکردهای دیگر نیز توجه داشته باشید. پاسیو منازل عموماً در کنار درب پشتی ساختمان است و از آنجا شروع می شود. ولی با این حال، این بخش از ساختمان شاید سایه کافی برای شما به همراه نداشته باشد. بنابراین، هنگام اجرای سقف پاسیو حتماً با یک معمار و طراح مشورت کرده و نظر او را در مورد محل ساخت سقف پاسیو جویا شوید. هنگام ساخت اجرای سقف پاسیو در نظر داشته باشید که در آینده احتمالاً قرار است در این محیط غذا بخورید، استراحت کنید و یا اینکه میهمانی بگیرید. بنابراین، وجود حداکثری سایه بسیار ضروری خواهد بود. یکی دیگر از مهم ترین مسائلی که هنگام مکان سنجیاجرای سقف پاسیو باید در نظر داشته باشید، توجه به قوانین ساخت و ساز و شهرداری است، چراکه برخی محدودیت ها ممکن است از سوی شهرداری اعمال شده باشد.


@image


اگر قصد اجرای سقف پاسیو را دارید، تصمیم گیری در مورد اندازة آن یکی از مهم ترین مسائل است. سقف پاسیو شما طبعاً باید به اندازه ای باشد که بتواند فضای مورد نظر را پوشش دهد. با این حال، میزان سایه مورد نظر، فضای کافی برای ایجاد جریان هوا و تعداد و اندازة اثاثیه شما نیز در تعیین این اندازه تاثیرگذار خواهند بود.

هنگام اجرای سقف پاسیو، علاوه بر طول و عرض، به ارتفاع نیز باید توجه ویژه‌ای داشته باشید. ارتفاع سقف پاسیو عموماً چیزی بین 2/5 الی 3/5 متر است. هنگام اجرای سقف پاسیو هرچه سقف را کوچک تر بسازید، میزان سایه بیشتر، ولی فضا تنگ‌تر خواهد بود. از سوی دیگر، هرچه سقف بلندتر باشد، فقط بازتر است ولی سایه کمتری خواهید داشت.

تصمیم گیری در مورد مدل سقف پاسیو نیز یکی دیگر از عوامل مهم است. هنگام اجرای سقف پاسیو، دو گزینه پیش روی شما خواهد بود: ساخت سقف پاسیو باز و یا محصور.

اجرای سقف پاسیو باز این مزیت را به همراه دارد که نورگیری بهتری دارد، گردش هوا بهتر خواهد بود، چش انداز بیشتری پیش روی شما قرار خواهد گرفت و اینکه احتیاجی به پنکه نخواهید داشت.

از سوی دیگر، اجرای سقف پاسیو محفوظ سایه بیشتری برای شما خواهد ساخت و مانع از ورود بارش باران به داخل پاسیو می شود. با این حال، عمل تهویه هوا در این مدل به خوبی انجام نمی شود و محیط داخل ممکن است خیلی گرم و یا خیلی سرد شود. بنابراین، اگر قصد ساخت پاسیو محفوظ دارید، حتماً جای یک پنکه را هم در آن تعبیه کنید.

منبع1

منبع2

منبع3

مقالات مرتبط

پاسیو و حیاط خلوت از جمله قسمتهای ساختمان می باشد که درعین مفید بودن و در بعضی موارد لازم الاجرا بودن (همانند آپارتمانهای که دو یا چند واحد در یک طبقه هستند)، در برخی موارد و تعدادی واحدها پالشی برای ساکنین آن می باشد. حیاط خلوت و پاسیو طبق ضوابط شهرداریها باید فاقد سقف باشد و پوشش آن از طرف ساکنین واحدهای [مخصوصا] همکف ممنوع است، از طرفی ساکنین واحدهای دیگر به عرصه حیاط خلوت دسترسی ندارند و در بعضی موارد برای ساکنین واحدهای همکف مشکلاتی را فراهم می آورند. ضمن اینکه در روزهای برفی و بارانی و مخصوصا طوفانی بیشترین زحمت را برای ساکنین واحدهای همکف دارد. ازاینرو جهت برطرف کردن این مشکلات بهترین گزینه ممکن و حتی می توان گفت تنها گزینه جهت پوشش سقف حیاط خلوت یا پوشش سقف پاسیو (سقف پاسیو طبقه اول) نورگیر حبابی تولیدی شرکت سایه روشن می باشد که ضمن عایق آببندی و گرما و سرما و قابلیت بازشو بودن جهت تهویه فضای پاسیو و دسترسی به فضای بالای سقف جهت شستشو و قابلیت عبور نور در روز را دارد. نورگیرهای حبابی که در 18 سایز استاندارد مربع، مستطیل و دایره و دررنگهای متنوع و زیبا تولید می شوند، بواسطه دارا بودن خاصیت بارپذیری و ضربه پذیری بالا می تواند مانند سقف اصلی عمل کند که درعین عبور نور که در واقع از حیاط خلوت و پاسیو می توان بعنوان یک اتاق همانند اتاق کودک، اتاق کار، کتابخانه و یا آشپزخانه کمکی استفاده نمود. شایان ذکراست جهت پوشش سقف حیاط خلوت و پوشش سقف نورگیر پاسیو از قسمت بالائی و پشت بام ساختمان،هم می توان از نورگیر حبابی استفاده کرد و هم می توان از ورق پلی کربنات که برروی سازه فلزی بصورت نورگیر تونلی (قوسدار) یا ورق پلی کربنات فلت بصورت شیبدار استفاده کرد. تفاوتهای استفاده از ورق پلی کربنات در سقف بجای نورگیر حبابی دوام کمتر ورق پلی کربنات در برابر نورگیر حبابی و همچنین ایجاد سر و صدا هنگام بارندگی در اثراصابت دانه های باران به ورق پلی کربنات دو یا چند جداره می باشد و همچنین درصدعایق آبببندی، گرما و سرما و صوتی در ورقهای پلی کربنات کمتر از نورگیر حبابی می باشد.

قابل توضیح است قیمت حدودی که قبل از بازدید به مشتری داده میشود برای اجرای سقف با نورگیر و سازه فلزی ضدزنگ خورده و 1عدد بازشو می باشد آیتم های دیگر مانند رنگ آمیزی آهن ها،اجرای توری آکادئونی،اضافه کردن بازشو و... به قیمت تمام شده می افزاید

محصول مرتبط

پروژه مرتبط

فرم ثبت نظر

sayehroshan