تهران، میدان رسالت، خیابان اسلام پناه، پلاک 18، واحد 2

02177187154, 02177187155,

اطلاعاتی در مورد سقف پاسیو

توضیحات

ایده ایجادسقف پاسیو، ایده‌ای پرهزینه و یا دشوار نیست. نصب یک سقف پاسیو برای منزل شما بسیار ساده و ارزان قیمت خواهد بود. ایجاد یک سقف پاسیو راهکاری ساده، سریع و ارزان قیمت برای طراحی مجدد نمای بیرونی منزل شما است. با ایجاد سقف پاسیو در واقع فضای بیرونی منزل خود را نیز در برابر نیروهای طبیعت محفوظ نگاه می دارید. این سقف مزایای مختلفی را با خود برای شما به همراه خواهد داشت. برای مثال می توان به امکان لذت بردن در فضای بیرونی منزل، حتی در داغ‌‌ترین روزهای آفتابی و یا در روزهای بارانی اشاره کرد. البته این موضوع تنها مزیت استفاده از این سقف نیست. در ادامة این متن سعی شده است تا برخی از مزایای نصب سقف پاسیو را به شما معرفی کنیم. با ما همراه باشید.

از این مورد شاید بتوان به عنوان بزرگ ترین مزیت استفاده از سقف پاسیو یاد کرد. ولی با این حال، خیلی از افراد کماکان از وجود چنین مزیتی با خبر نیستند. با نصب این سقف ، در واقع یک لایه حفاظتی جدید به محوطه مسکونی خود اضافه می کنید. محیط ایجاد شده توسط سقف پاسیو به عنوان اولین لایه حفاظتی در برابر اشعه خورشید عمل می کند و اشعه های خورشید را بازتاب داده و مانع از برخورد آن ها با دیواری منزل شما می شود. این امر 2 مزیت بزرگ برای شما به همراه خواهد داشت. مورد اول آن است که به خنک شدن محیط خانه کمک می کند. مزیت بزرگ دیگر محافظت از اثاثیه منزل شما در برابر تابش مستقیم نور خورشید است. این امر به خصوص در مورد وسایل چرمی صدق می کند. چراکه نسبت به آفتاب حساسیت بیشتری دارند. بنابراین، هنگام خرید سقف پاسیوبه این نکته نیز دقت کنید که جنس آن در برابر نور خورشید مقاوم باشد و اشعه UV کمی را از خود عبور دهد.


@image


یکی دیگر از مهم ترین مزایای استفاده از سقف پاسیو آن است که محیط پاسیو را محفوظ می کند و در تمام طول سال می توانید از آن استفاده کنید. برای مثال، یک روز بارانی زمستانی را در نظر داشته باشید که باد و باران به شما استفاده اجازه از فضای پاسیو را نمی داد. ولی با سقف پاسیو، شما و خانواده خود به راحتی در تمام طول سال می توانید از این محیط استفاده کنید.

کافیست کمی سلیقه بیشتری خرج کرده و طراحی جالبی برای سقف پاسیو خود انتخاب کنید. مدل ها و تصاویر بسیار مختلفی در اینترنت برای این کار وجود دارند که می توانید از آن ها استفاده کنید. استفاده از این سقف به نوعی حریم خصوصی منزل شما را نیز حفظ خواهد کرد. چراکه شکاف میان نمای خارجی و محیط داخلی خانه را می پوشاند و یک لایه حفاظتی اضافه خواهد بود. این نکته را در نظر داشته باشید که با ایجاد سقف پاسیو، در واقع محیط بیشتری برای ایجاد دکوراسیون در نمای منزل خود خواهید داشت. برای مثال، هنگام ایجاد این سقف می توان از شیشه های رنگی استفاده کرد و یا اینکه چراغ‌های زیبایی از آن آویزان کرد که به زیبایی منزل شما خواهند افزود.

این نکته را نیز حتماً در نظر داشته باشید که با ایجاد یک سقف برای پاسیو منزل خود، در واقع نوعی سرمایه گذاری انجام داده‌اید. چراکه این کار به ارزش منزل شما خواهد افزود. علاوه بر این، با توجه به تمام مزایای یاد شده برای سقف پاسیو، در صورتی که قصد فروش منزل را داشته باشید، جذابیت منزل شما برای مشتریان بیشتر خواهد بود.


@image


از آنجایی که جنس برخی از انواع سقف پاسیو مانع از عبور اشعه UV خورشید می شود، بنابراین با خیال راحت تری می توانید پرده ها را کنار زده تا نور خورشید وارد خانه شود. چراکه این نور نه اثرات مخرب خواهد داشت، و نه اینکه همراه با گرما خواهد بود.

اگر اهل نگهداری گل و گیاه هستید، این مورد مخصوص شما است. بررسی ها نشان داده است که ایجاد یک سقف مناسب برای پاسیو، شرایط را برای نگهداری از گیاهان بهبود می بخشد. آن ها با بکارگیری اصطلاح طولانی تر شدن فصل رشد، بیان دارند که دمای داخل محیط پاسیو ثبات بیشتری پیدا کرده و گیاهان فرصت بیشتری برای رشد پیدا می کنند.

منبع1

منبع2

منبع3

مقالات مرتبط

باتوجه به هدر رفتن انرژی گرمائی و سرمائی از قسمت پاسیو یا حیاط خلوت به واسطه ارتباط مستقیم با فضای بیرون و با در نظر گرفتن اینکه قیمت انرژی نیز امروزه بسیار گران است، پوشش سقف حیاط خلوت و یا اجرای سقف پاسیو به منظور استفاده از پاسیو به عنوان فضائی همچون داخل ساختمان باید طوری باشد که ضمن آب بندی در برابر بارش برف و باران، عایق گرمائی و سرمائی بودن آن نیز بسیار حائز اهمیت می باشد. ولی از همه مهمتر حفظ ماهیت پاسیو است که تامین نور فضای داخل ساختمان از این قسمت میسرمی باشد.

قابل توضیح است قیمت حدودی که قبل از بازدید به مشتری داده میشود برای اجرای سقف با نورگیر و سازه فلزی ضدزنگ خورده و 1عدد بازشو می باشد آیتم های دیگر مانند رنگ آمیزی آهن ها،اجرای توری آکادئونی،اضافه کردن بازشو و... به قیمت تمام شده می افزاید

محصول مرتبط

پروژه مرتبط

فرم ثبت نظر

sayehroshan