تهران، میدان رسالت، خیابان اسلام پناه، پلاک 18، واحد 2

02177187154, 02177187155,

سقف کاذب حیاط خلوت

توضیحات

اجرای سقف کاذب حیاط خلوت و یا اجرای سقف پاسیو طبقه اول با استفاده از نورگیر حبابی تنها گزینه ممکن می باشد و گزینه مناسب جهت پوشش سقف حیاط خلوت از پشت بام نیز است .


سقف کاذب حیاط خلوت بر خلاف نامش همانند یک سقف اصلی دارای بارپذیری و ضربه پذیری مناسب بوده ،صد در صد عایق آببندی ، عایق گرما و سرما می باشد ، همچنین دارای یک دریچه بازشو و مزیت آن نسبت به سقف های دیگر قابلیت عبور نور خورشید در روز می باشد که جهت روشنائی فضای داخل ساختمان کاربرد دارد .

اجرای سقف کاذب حیاط خلوت و اجرای سقف پاسیو با نورگیر حبابی نسبت به ورق پلی کربنات دارای مزیت هائی چون قابلیت آببندی کامل (چون با ایزوگام می باشد ولی سقف پلی کربنات با چسب آکواریوم) ،عدم سرو صدا در بارندگی |(هنگام برخورد دانه های باران به سقف) ، دارای بازشو استاندارد جهت تهویه و دسترسی به فضای بالای سقف ، بارپذیری بالاترسقف حبابی نسبت به سقف پلی کربنات ، قابلیت راه رفتن روی سقف و دوام بسیار بالای سقف های با نورگیر حبابی .

اجرای سقف کاذب حیاط خلوت با نورگیر حبابی ، در ظاهر شاید قیمت اولیه کمی بالاتر از ورق پلی کربنات باشد و گران به نظر بیاید و جزء ضعف این نوع پوشش باشد ولی با توجه به طول عمر بالا و کاملا ایمن و بی خطر و کاربردی بودن آن ، در کنار ضعف های سقف با ورق پلی کربنات ،کمی گرانتر بودن سقف با نورگیر حبابی نسبت به اجرای سقف پاسیو با ورق پلی کربنات را می پوشاند.

شرکت سایه روشن با تجربه سال ها فعالیت در زمینه اجرای انواع سقف کاذب، در خدمت شما عزیزان می باشد.

مقالات مرتبط

پاسیو و حیاط خلوت از جمله قسمتهای ساختمان می باشد که درعین مفید بودن و در بعضی موارد لازم الاجرا بودن (همانند آپارتمانهای که دو یا چند واحد در یک طبقه هستند)، در برخی موارد و تعدادی واحدها پالشی برای ساکنین آن می باشد. حیاط خلوت و پاسیو طبق ضوابط شهرداریها باید فاقد سقف باشد و پوشش آن از طرف ساکنین واحدهای [مخصوصا] همکف ممنوع است، از طرفی ساکنین واحدهای دیگر به عرصه حیاط خلوت دسترسی ندارند و در بعضی موارد برای ساکنین واحدهای همکف مشکلاتی را فراهم می آورند. ضمن اینکه در روزهای برفی و بارانی و مخصوصا طوفانی بیشترین زحمت را برای ساکنین واحدهای همکف دارد. ازاینرو جهت برطرف کردن این مشکلات بهترین گزینه ممکن و حتی می توان گفت تنها گزینه جهت پوشش سقف حیاط خلوت یا پوشش سقف پاسیو (سقف پاسیو طبقه اول) نورگیر حبابی تولیدی شرکت سایه روشن می باشد که ضمن عایق آببندی و گرما و سرما و قابلیت بازشو بودن جهت تهویه فضای پاسیو و دسترسی به فضای بالای سقف جهت شستشو و قابلیت عبور نور در روز را دارد. نورگیرهای حبابی که در 18 سایز استاندارد مربع، مستطیل و دایره و دررنگهای متنوع و زیبا تولید می شوند، بواسطه دارا بودن خاصیت بارپذیری و ضربه پذیری بالا می تواند مانند سقف اصلی عمل کند که درعین عبور نور که در واقع از حیاط خلوت و پاسیو می توان بعنوان یک اتاق همانند اتاق کودک، اتاق کار، کتابخانه و یا آشپزخانه کمکی استفاده نمود. شایان ذکراست جهت پوشش سقف حیاط خلوت و پوشش سقف نورگیر پاسیو از قسمت بالائی و پشت بام ساختمان،هم می توان از نورگیر حبابی استفاده کرد و هم می توان از ورق پلی کربنات که برروی سازه فلزی بصورت نورگیر تونلی (قوسدار) یا ورق پلی کربنات فلت بصورت شیبدار استفاده کرد. تفاوتهای استفاده از ورق پلی کربنات در سقف بجای نورگیر حبابی دوام کمتر ورق پلی کربنات در برابر نورگیر حبابی و همچنین ایجاد سر و صدا هنگام بارندگی در اثراصابت دانه های باران به ورق پلی کربنات دو یا چند جداره می باشد و همچنین درصدعایق آبببندی، گرما و سرما و صوتی در ورقهای پلی کربنات کمتر از نورگیر حبابی می باشد.

اجرای نورگیر ساختمان یا به عبارتی در نظر گرفتن و تعبیه فضائی در ساختمانها مخصوصا آپارتمانها جهت تامین نور برای اتاقهائی که در راستای شرق به غرب نیستند بسیار حائز اهمیت می باشد. از طرفی پوشش نورگیر ساختمان، پوشش حیاط خلوت و پوشش پاسیو، که بعنوان تامین کننده نور ساختمانها در روز کاربرد دارند، در سالهای اخیر مخصوصا در کشور ما که قیمت انرژی افزایش یافته اهمیت گسترده ای پیدا کرده است یا به عبارتی در نظر گرفتن و تعبیه فضائی درساختمانها و اجرای سقف حیاط خلوت مخصوصا آپارتمانها جهت تامین نور برای اتاقها مهم شده است. از آنجائی که سقف حیاط خلوت و سقف پاسیو مستقیم به فضای آزاد ارتباط مستقیم دارد، از جمله قسمتهای ساختمان می باشد که محل هدر رفتن انرژی گرمائی و سرمائی از داخل ساختمان به بیرون می باشد، از اینرو و همچنین ضمن جلوگیری از نفوذ برف و باران به دیواره و پنجره های مشرف به نورگیر ساختمان و از طرفی حفط نورگیر بودن ساختمان (عبور دادن نور خورشید در روز،از این قسمت ساختمان) اجرای نورگیر حبابی و پوشش نورگیر ساختمان با ورق پلی کرنات بصورت نورگیر تونلی و نورگیر گنبدی، بهترین گزینه ممکن جهت پوشش سقف حیاط خلوت می باشد. شایان ذکراست تمامی پروژه ها و محصولات تولیدی شرکت سایه روشن دارای 5 سال گارانتی آببندی و تغییر رنگ ورقها در مقابل عوامل جوی و10سال خدمات پس ازفروش شرکت سایه روشن می باشد. پوشش سقف پاسیو ضمن صددرصد آببند بودن وعایق صوتی و گرما وسرما بودن ،قابلیت عبور نور را نیز دارد. همچنین تنوع رنگ ورقها و تنوع سایز و طرح نورگیرهای تولیدی شرکت سایه روشن باعث زیبائی ساختمان نیز خواهد شد.

محصول مرتبط

پروژه مرتبط

فرم ثبت نظر

sayehroshan