تهران، میدان رسالت، خیابان اسلام پناه، پلاک 18، واحد 2

02177187154, 02177187155,

مزایا سقف پاسیو طبقه اول

توضیحات

سقف پاسیو طبقه اول به علت محصور شدن حداقل سه طرف یا حداکثر چهار طرف با دیوار باید از پوششی استفاده نمود که قابلیت آببندی با ایزوگام را داشته باشد.


از اینرو نورگیر حبابی به علت آببندی با نوار های ایزو گام ، بارپذیری و ضربه پذیری بالا در نورگیر های حبابی ،قابلیت نصب بازشو روی نورگیر های حبابی ، عایق آب بندی و گرما و سرما بودن که باعث بهره گیری از پاسیو یا حیاط خلوت به مانند یک اتاق می شود ، تنها گزینه پوشش می باشد .

پوشش سقف پاسیو طبقه اول با ورق پلی کربنات به علت آب بندی دور کار( اتصال با دیوار ) با چسب آکواریوم ، ایجاد صدای شدید و آزار دهنده هنگام بارش باران ، عدم قابلیت نصب بازشو استاندارد روی ورق پلی کربنات ،کاری بیهوده وغیر استاندارد و هدر دادن پول می باشد.

پوشش سقف پاسیو طبقه اول و سقف حیاط خلوت طبقه اول با نورگیر حبابی ضمن آب بند بودن ، عایق گرما و سرما بودن و قابلیت نصب بازشو ، امکان عبور نور خورشید در روز را نیزداردتا از آن طریق نور قسمتی از فضای ساختمان مشرف به پاسیو تامین شود . هم چنین به علت دارا بودن تنوع رنگ در نورگی امکان استفاده از رنگ هائی که ضمن عدم دید از بالا قابلیت عبور نور خورشید را دارند.

مقالات مرتبط

پاسیو و حیاط خلوت از جمله قسمتهای ساختمان می باشد که درعین مفید بودن و در بعضی موارد لازم الاجرا بودن (همانند آپارتمانهای که دو یا چند واحد در یک طبقه هستند)، در برخی موارد و تعدادی واحدها پالشی برای ساکنین آن می باشد. حیاط خلوت و پاسیو طبق ضوابط شهرداریها باید فاقد سقف باشد و پوشش آن از طرف ساکنین واحدهای [مخصوصا] همکف ممنوع است، از طرفی ساکنین واحدهای دیگر به عرصه حیاط خلوت دسترسی ندارند و در بعضی موارد برای ساکنین واحدهای همکف مشکلاتی را فراهم می آورند. ضمن اینکه در روزهای برفی و بارانی و مخصوصا طوفانی بیشترین زحمت را برای ساکنین واحدهای همکف دارد. ازاینرو جهت برطرف کردن این مشکلات بهترین گزینه ممکن و حتی می توان گفت تنها گزینه جهت پوشش سقف حیاط خلوت یا پوشش سقف پاسیو (سقف پاسیو طبقه اول) نورگیر حبابی تولیدی شرکت سایه روشن می باشد که ضمن عایق آببندی و گرما و سرما و قابلیت بازشو بودن جهت تهویه فضای پاسیو و دسترسی به فضای بالای سقف جهت شستشو و قابلیت عبور نور در روز را دارد. نورگیرهای حبابی که در 18 سایز استاندارد مربع، مستطیل و دایره و دررنگهای متنوع و زیبا تولید می شوند، بواسطه دارا بودن خاصیت بارپذیری و ضربه پذیری بالا می تواند مانند سقف اصلی عمل کند که درعین عبور نور که در واقع از حیاط خلوت و پاسیو می توان بعنوان یک اتاق همانند اتاق کودک، اتاق کار، کتابخانه و یا آشپزخانه کمکی استفاده نمود. شایان ذکراست جهت پوشش سقف حیاط خلوت و پوشش سقف نورگیر پاسیو از قسمت بالائی و پشت بام ساختمان،هم می توان از نورگیر حبابی استفاده کرد و هم می توان از ورق پلی کربنات که برروی سازه فلزی بصورت نورگیر تونلی (قوسدار) یا ورق پلی کربنات فلت بصورت شیبدار استفاده کرد. تفاوتهای استفاده از ورق پلی کربنات در سقف بجای نورگیر حبابی دوام کمتر ورق پلی کربنات در برابر نورگیر حبابی و همچنین ایجاد سر و صدا هنگام بارندگی در اثراصابت دانه های باران به ورق پلی کربنات دو یا چند جداره می باشد و همچنین درصدعایق آبببندی، گرما و سرما و صوتی در ورقهای پلی کربنات کمتر از نورگیر حبابی می باشد.

محصول مرتبط

پروژه مرتبط

فرم ثبت نظر

sayehroshan