تهران، میدان رسالت، خیابان اسلام پناه، پلاک 18، واحد 2

02177187154, 02177187155,

مقالات

نورگیر حبابی و دانستی های آن

نورگیر حبابی و دانستی های آن

نکاتی در مورد سقف پاسیو طبقه اول

نکاتی در مورد سقف پاسیو طبقه اول

استفاده از نورگیر آماده و مزایای آن

استفاده از نورگیر آماده و مزایای آن

کاربرد نورگیر سقفی چیست

کاربرد نورگیر سقفی چیست

قیمت سقف پاسیو چگونه به دست می آید

قیمت سقف پاسیو چگونه به دست می آید

مزایای سقف نورگیر

مزایای سقف نورگیر

اطلاعاتی در مورد سقف پاسیو

اطلاعاتی در مورد سقف پاسیو

آیا از  سایبان پارکینگ خودرو استفاده می کنید

آیا از سایبان پارکینگ خودرو استفاده می کنید

از پوشش نورگیر ساختمان چه می دانید

از پوشش نورگیر ساختمان چه می دانید

اطلاعاتی در مورد اجرای سقف پاسیو

اطلاعاتی در مورد اجرای سقف پاسیو

اجرای سقف پلی کربنات چه کاربردی دارد

اجرای سقف پلی کربنات چه کاربردی دارد

انواع باران گیر پنجره را بشناسیم

انواع باران گیر پنجره را بشناسیم

نورگیر پاسیو

نورگیر پاسیو

پاسیو و حیاط خلوت از جمله قسمتهای ساختمان می باشد که درعین مفید بودن و در بعضی موارد لازم الاجرا بودن (همانند آپارتمانهای که دو یا چند واحد در یک طبقه هستند)، در برخی موارد و تعدادی واحدها پالشی برای ساکنین آن می باشد. حیاط خلوت و پاسیو طبق ضوابط شهرداریها باید فاقد سقف باشد و پوشش آن از طرف ساکنین واحدهای [مخصوصا] همکف ممنوع است، از طرفی ساکنین واحدهای دیگر به عرصه حیاط خلوت دسترسی ندارند و در بعضی موارد برای ساکنین واحدهای همکف مشکلاتی را فراهم می آورند.

ورق پلی کربنات گلخانه

ورق پلی کربنات گلخانه

ورق پلی کربنات از جمله محصولات ساختمانی (بیشتر) محسوب می شود که جهت پوشش نورگیر ساختمان ، پوشش سقف حیاط خلوت ، پوشش سقف پاسیو، پوشش دیواره به عنوان جداکننده و... کاربرد گسترده ای پیدا کرده است . کاربرد و استفاده از ورق پلی کربنات در پوشش های شفاف تا آنجا پیشرفت نمود که امروزه جهت پوشش سقف استخر ، سقف ها و پنجره های برخی ماشین ها ،هواپیما و حتی پوشش گلخانه نیز بسط پیدا کرده است.

سایبان متحرک

سایبان متحرک

سایبان های متحرک و سقف متحرک استخر ، سقف متحرک حیاط ، پوشش متحرک نورگیرو نورگیر متحرک ساختمان و نورگیر متحرک حیاط خلوت به شکل های مختلف می تواند طراحی و اجرا شود . پوشش متحرک بصورت یکجا که در این حالت کل پوشش متحرک می باشد به صورت یکپارچه ، پوشش قوسی که می تواند بصورت یکجا ،بصورت سقف متحرک آکاردئونی ، به صورت چند دهنه ثابت و چند دهنه متحرک و طرح های متنوع دیگر اجرا شود.

قیمت پوشش سقف پلی کربنات

قیمت پوشش سقف پلی کربنات

متاسفانه جهت پوشش سقف حیاط خلوت طبقه اول یا سقف پاسیو طبقه اول با ورق پلی کربنات و پروفیل آهن با ابعاد کمتر از استاندارد لازم استفاده می شود که به علت قیمت ارزانتر از نورگیر حبابی و به علت نیاز مبرمی که برای پوشش سقف حیاط خلوت لازم است مورد استقبال نیز واقع شده است ،ولی پس از مدت کوتاهی حتی چند ماه ، ضعف های این نوع پوشش با ورق پلی کربنات هویدا می شود.

سایبان پارکینگ خودرو

سایبان پارکینگ خودرو

از دیگر اجزای این پارکینگ ها پوشش سقف آنهاست که به انتخاب مشتری میتواند از ورق پلی کربنات دوجداره ،ورق پلی کربنات تخت نشکن ویا ورق upvc استفاده کرد .

 مزایا سقف پارکینگ حیاط

مزایا سقف پارکینگ حیاط

امروزه به دلیل کثرت اتومبیل (در قالب ماشینی شدن زندگی) و نبود زیر ساخت های مناسب (مخصوصا در کشور ما)جهت پارکینگ خودرو ،مخصوصا در ادارات و سازمان های دولتی و هم چنین در اغلب خانه های مسکونی و ویلاها ،مجبور می باشند خودروها را درحیاط و محوطه باز پارک کنند.

قیمت سقف متحرک استخر

قیمت سقف متحرک استخر

اجرای سقف و پوشش سقف در وحله اول اگر جهت پوشش سقف اصلی پشت بام ساختمان باشد که با مصالح ساختمانی اجرا و با ایزوگام یا محصولات مشابه آب بندی می شود. اما نوعی دیگر از پوشش سقف یا اجرای سقف وجود دارد که بر خلاف سقف های اصلی که فقط باید مقاوم و محکم و آب بند باشد، این نوع سقف های مورد بحث ما علاوه بر داشتن این مشخصات با توجه به کاربرد دارای ویژگی هائی چون قابلیت عبور نور ،داشتن سیستم تهویه ، متحرک بودن تمام یا قسمتی از سقف و... می باشند .

پوشش استخر متحرک

پوشش استخر متحرک

در جوامع امروزی به دلیل مشغله های کاری امکان استفاده از استخرهای سرپوشیده در مکان های عمومی برای بعضی از اشخاص وجود ندارد و مردم به سوی احداث استخردرمحوطه ساختمان گرایش پیدا کرده اند . لذا با احداث استخر در فضای باز با مشکلات زیادی روبرو خواهند شد .

 کاربرد پوشش استخرروباز

کاربرد پوشش استخرروباز

پوشش استخر روباز واقع در حیاط ویلاها و مجتمع های ورزشی و تفریحی به دلایل مختلف اهم از از استفاده از استخر در چهار فصل سال ،جلوگیری از ورود گرد و غبار و شاخ و برگ درختان به داخل استخر و جلوگیری از کثیف شدن آب استخر (مخصوصا در جاهائی که تامین آب استخر سخت است)،جلوگیری از سقوط جانداران به داخل استخر و

پوشش گلخانه پلی کربنات

پوشش گلخانه پلی کربنات

ورق پلی کربنات به علت تولید به صورت ورق های مقاوم ، هم قابلیت متحرک بودن هورا با سازه را دارند و هم در برابر باد و برف و باران دارای مقاومت بسیار بالاتری نسبت به نایلون های UV دار هستند .

قیمت سقف پاسیو

قیمت سقف پاسیو

قابل توضیح است قیمت حدودی که قبل از بازدید به مشتری داده میشود برای اجرای سقف با نورگیر و سازه فلزی ضدزنگ خورده و 1عدد بازشو می باشد آیتم های دیگر مانند رنگ آمیزی آهن ها،اجرای توری آکادئونی،اضافه کردن بازشو و... به قیمت تمام شده می افزاید

پوشش نورگیر ساختمان

پوشش نورگیر ساختمان

در این راستا اجرای سقف نورگیر ساختمان با نورگیر حبابی و پوشش با اجرای سقف پلی کربنات به علت خواص استثنائی و کاربردی از جمله قابلیت نصب و هم خوانی با مصالح ساختمانی از جمله آهن و سیمان و هم چنین انعطاف پذیری در قالب اشکال مختلف هندسی ( نورگیر تونلی ، نورگیر گنبدی ،نورگیر قوسی و نورگیر هرمی و..) بصورت صد در صد آب بند بودن ، عایق گرما و سرما بودن ، تنوع در طرح و رنگ و مدل سازه و از همه مهمتر با قابلیت عبور دهی نور خورشید در روز برای روشنائی فضای داخل ساختمان و محیط زیر نورگیر ساختمان با خصوصیات بار پذیری و ضربه پذیری بالا و طول عمر و دوام زیاد

پوشش سقف نورگیر

پوشش سقف نورگیر

پوشش سقف نورگیر ساختمان به صورتی که پوشش مورد نظر خاصیت عبور نور خورشید در روز را داشته باشد از دیر باز وجود داشته و همواره معماران و مهندسان بحث نورگیر در ساختمان و نورگیر بودن ساختمان را در نظر می گرفتند و در تمام طراحی ها این بحث نورگیر مورد توجه قرار می گرفت.

سقف کاذب حیاط خلوت

سقف کاذب حیاط خلوت

اجرای سقف کاذب حیاط خلوت و یا اجرای سقف پاسیو از طبقه اول با استفاده از نورگیر حبابی تنها گزینه ممکن می باشد و گزینه مناسب جهت پوشش سقف حیاط خلوت از پشت بام نیز است .

اجرای سقف پلی کربنات

اجرای سقف پلی کربنات

ورق پلی کربنات به دو شکل مختلف تولید و به بازار عرضه می گردد

نورگیر حبابی

نورگیر حبابی

نورگیر، نورگیر بودن ساختمان، تعبیه نورگیر در ساختمان از جمله واژه هائی می باشد که از دیرباز یعنی از زمانی که بشر به فکر ساختن سرپناهی برای خود بود تا امروز که صنعت ساختمان شکل تخصصی تر به خود گرفته همواره حایز اهمیت بوده است. و امروزه با تراکم جمعیت شهری و پیدایش کلان شهرها و با توجه به گران شدن زمین وانرژی (بخصوص در سالهای اخیر در کشورعزیزمان ایران) در کنار نورگیر پوشش نورگیر، پوشش حیاط خلوت یا پاسیو (که جهت تامین نور ساختمانها و آپارتمانها در نظر گرفته میشود.) بسیار کاربرد دارد، و به لحاظ تنوع در شکل و رنگ ساختمانها پوششهای متنوعی نیز می طلبد.

پوشش نورگیر سقف حیاط خلوت

پوشش نورگیر سقف حیاط خلوت

اجرای نورگیر ساختمان یا به عبارتی در نظر گرفتن و تعبیه فضائی در ساختمانها مخصوصا آپارتمانها جهت تامین نور برای اتاقهائی که در راستای شرق به غرب نیستند بسیار حائز اهمیت می باشد. از طرفی پوشش نورگیر ساختمان، پوشش حیاط خلوت و پوشش پاسیو، که بعنوان تامین کننده نور ساختمانها در روز کاربرد دارد، نیز در سالهای اخیر مخصوصا در کشور ما ایران که قیمت انرژی افزایش یافته اهمیت گسترده ای اجرای نورگیر ساختمان یا به عبارتی در نظر گرفتن و تعبیه فضائی درساختمانها، مخصوصا آپارتمانها جهت تامین نور برای اتاقهائی پیدا کرده است.

اجرای سقف پاسیو

اجرای سقف پاسیو

باتوجه به هدر رفتن انرژی گرمائی و سرمائی از قسمت پاسیو یا حیاط خلوت به واسطه ارتباط مستقیم با فضای بیرون و با در نظر گرفتن اینکه قیمت انرژی نیز امروزه بسیار گران است، پوشش سقف حیاط خلوت و یا اجرای سقف پاسیو به منظور استفاده از پاسیو به عنوان فضائی همچون داخل ساختمان باید طوری باشد که ضمن آب بندی در برابر بارش برف و باران، عایق گرمائی و سرمائی بودن آن نیز بسیار حائز اهمیت می باشد. ولی از همه مهمتر حفظ ماهیت پاسیو است که تامین نور فضای داخل ساختمان از این قسمت میسرمی باشد.

نورگیر آماده

نورگیر آماده

پوششش سقف با نورگیر حبابی که یکی از انواع نورگیر آماده می باشد از مزایای زیادی نسبت به ورق پلی کربنات که جهت پوشش سقف حیاط خلوت یا پوشش سقف پاسیو استفاده می شود، برخوردار است که در مقالات مربوط به نورگیر حبابی ذکر شده است .

نورگیر سقفی

نورگیر سقفی

امروزه با آپارتمانی شدن ساختمان ها استفاده مهم و کاربردی از فضاهای پرت اهمیت بسیاری دارد از این رو میزان درخواست نورگیر های سقفی برای پوشاندن فضا های رو باز مانند سقف پاسیو ،سقف حیاط خلوت وفضا هایی مانند این دو بالا رفته است نورگیرهای سقفی علاوه بر مسقف کردن،آببند بودن و تا حدود زیادی عایق هوا و صوت بودن نور را نیز از خود عبور میدهند که نه تنها دمای فضا را عایق میکنند بلکه نور آن فضا را نیز نگه داشته وتاریک نمیکنند همچنین قابلیت اجرا به صورت ثابت و متحرک را دارند.

تنوع سقف نورگیر

تنوع سقف نورگیر

تنوع سایز و رنگ در نورگیر های حبابی و دوام بالای آن امکان استفاده از نورگیر حبابی در پوشش سقف نورگیر با اشکال هندسی مختلف ، مخصوصا مربع ،مستطیل و... قابل اجرا می باشد .

ویژگی های سقف پاسیو

ویژگی های سقف پاسیو

صدر صد آببند بودن ،عایق گرما و سرما بودن (جلوگیری از نفوذ گرما و سرما از بیرون به داخل و بالعکس) ،بارپذیری بالا ،ضربه پذیری بالا ، قابلیت نصب بازشو جهت تهویه و دسترسی به فضای بالای سقف جهت امور تعمیر و نگهداری ، دوام بالا

 مزایا سقف پاسیو طبقه اول

مزایا سقف پاسیو طبقه اول

سقف پاسیو طبقه اول به علت محصور شدن حداقل سه طرف یا حداکثر چهار طرف با دیوار باید از پوششی استفاده نمود که قابلیت آببندی با ایزوگام را داشته باشد.

 اجزا  نورگیر حبابی

اجزا نورگیر حبابی

استاندارد و کم بودن صدا در بارش ها سبب استفاده ی زیاد نورگیرحبابی در پاسیو و حیاط خلوت میباشد. نورگیرحبابی یا نورگیر پایه حباب یا کوپل از دو قسمت اصلی و متعلقات پیچ و مهره تشکیل شده است که هر قسمت به طور مجزا در ذیل توضیح داده شده است :

انواع بارانگیر پنجره

انواع بارانگیر پنجره

بارانگیر پنجره و درب محصول اختصاصی شرکت سایه روشن بوده که بهره گیری از نمونه های خارجی و تقویت درنوع و خلوص مواد اولیه بکار رفته و تقویت از لحاظ بارپذیری طراحی ، تولید و به بازار عرضه گردیده است.

اجرای سقف حیاط خلوت

اجرای سقف حیاط خلوت

اجرای سقف حیاط خلوت یا پوشش سقف حیاط خلوت و پاسیودر آپارتمان ها یا از طبقه اول اجرا میشود یا از طبقه آخر یا پشت بام اجرا می گردد. پوشش سقف پاسیو و سقف حیاط خلوت از طبقه همکف با نورگیر حبابی تنها گزینه پوشش می باشد ولی جهت پوشش سقف حیاط خلوت از طبقه آخرهم می توان با نورگیر حبابی و هم می توان با ورق پلی کربنات پوشش داد.

پلی کربنات چیست؟

پلی کربنات چیست؟

پلی کربنات از جمله پلمرهائی است که پس از شناخته شدن و قرار گرفتن در فرآیندهای مختلف، ویژگیهای انحصاری و پرکاربرد آن مورد استقبال قرار گرفت و کاربرد فراوانی در صنایع و رشته های مختلف از جمله تولید لوله، پروفیل، ورق، مفتولهای جوشکاری، انواع لوازم خانگی، دوربین، درپوش های شفاف، بطری، ظرفهای چندبار مصرف و...دارد. کاربرد پلی کربنات به عنوان ورق که چند ده سال است وارد بازار شده است به علت خواص استثنائی ماده پلی کربنات و اضافه کردن مواد و فرآیند تولید ورق پلی کربنات مخصوصا در صنعت ساختمان بسیار مورد استقبال قرار گرفته و توانسته جایگزین مناسب و بهتری نسبت به محصولات مشابه مخصوصا شیشه باشد.

بارانگیر پنجره

بارانگیر پنجره

شرکت سایه روشن با بیش از یک فعالیت در زمینه طراحی، تولید و اجرای انواع نورگیر و سایبان و با توجه به شناخت نیازهای مشتریان و در راستای رفع نیازهای مشتریان در زمینه پوشش نورگیر و اجرای سایبان با استفاده از تجربه چند ساله و بکارگیری نیروهای متخصص برای اولین بار در ایران موفق به طراحی و ساخت بارانگیر پنجره در مدلها و اندازه های مختلف نموده که به تولید انبوه رسیده و مورد استقبال گسترده هموطنان عزیز قرار گرفته طوریکه در شهرهای مختلف دارای نمایندگی فروش می باشد.