تهران، میدان رسالت، خیابان اسلام پناه، پلاک 18، واحد 2

02177187154, 02177187155,

نورگیر حبابی و دانستی های آن

توضیحات

نورگیر حبابی یکی از انواع مختلف سقف های نورگیر است. همانطور که می دانیم، امروزه استفاده از سقف های نورگیر در بسیاری از منازل، ساختمان ها و ادارات متداول شده و افراد زیادی سعی می کنند با بکارگیری این نورگیرها، از مزایای مختلف آن ها بهره ببرند. دلیل نام گذاری نورگیر حبابی، به علت شکل خاص حباب مانند این سازه است. البته در نظر داشته باشید که شکل حبابی در بخش بالایی نورگیر (که در پشت بام نصب می شود) قرار دارد.

استفاده از نورگیر حبابی همانند انواع نورگیرهای دیگر، مزایای مختلفی به همراه دارد؛ ولی با این حال کماکان یکی از پرکاربردترین و محبوب ترین مدل های نورگیر مورد استفاده در بسیاری از ساختمان ها است. ویژگی های مختلف نورگیر حبابی باعث محبوبیت استفاده از این نوع نورگیر شده است.

مزایایی که باعث شده این مدل نورگیر تبدیل به یکی از محبوب ترین و متداول ترین نورگیرهایی شود که در محیط های خانگی از آن ها استفاده می شود. در کنار توجه به این مزایا، توجه به برخی نکات دیگر نیز هنگام استفاده از نورگیر حبابی ضروری است. در ادامه این متن به معرفی این مجموعه نکات خواهیم پرداخت.


@image


انواع مختلف نورگیر حبابی معمولاً سبک، با کارایی بالا و البته ارزان قیمت هستند. همین 3 مورد باعث شده تا نورگیر حبابی محبوبیت بالایی داشته باشد و بسیاری از افراد تمایل داشته باشند تا از این مدل نورگیر در منازل خود استفاده کنند.

شکل خاص و حباب مانند این مدل نورگیر باعث می شود که کارآیی بسیار بالایی نیز داشته باشد. قوس حباب باعث می شود که قطرات آب روی نورگیر باقی نمانند و همین امر احتمال چکه کردن آب از داخل نورگیر را به شدت کاهش می دهد. جالب است در نظر داشته باشید که احتمال چکه کردن آب از داخل نورگیر یکی از بزرگ ترین دغدغه مشترک میان افرادی است که قصد استفاده از نورگیر را دارند،‌ چراکه در گذشته امکان بروز چنین مشکلاتی وجود داشت. ولی امروزه به لطف پیشرفت تکنولوژی و افزایش چشمگیر دقت تولید، تمام مدل های نورگیر سقفی کاملاً در برابر نفوذ آب عایق هستند. همین امر باعث شکل گیری یکی دیگر از مزایای نورگیر حبابی نیز می شود. شیب موجود روی نورگیر حبابی باعث می شود تا آب روی آن حرکت کرده و ثابت نماند. همین امر باعث تمیز شدن دائمی این مدل نورگیر خواهد شد که اصطلاحاً به آن قابلیت خودشویی گفته می شود. این درحالی است که نورگیرهای تخت را باید به صورت دستی تمیز کنید تا قادر باشند نور کافی وارد ساختمان شما کنند.

شکل نورگیر حبابی باعث می شود تا این سازه قادر باشد نور را از زوایای مختلفی دریافت کرده و به داخل ساختمان هدایت کند.


@image


این امر نیز یکی دیگر از دلایل محبوبیت استفاده از نورگیر حبابی است. برای مثال، با استفاده از نورگیر حبابی تقریباً در تمام ساعات روز و صرف نظر از موقعیت قرار گیری خورشید، نور کافی به ساختمان شما خواهد رسید.

وزن سبک نورگیر حبابی نیز به محبوبیت آن دامن زده است. از آنجایی که نورگیرها روی سقف های پشت بام نصب می شوند، خیلی از ساکنین ساختمان نسبت به وزن اضافه تحمیل شده توسط نورگیر دچار تردید می باشند. اگرچه وزن هیچ‌یک از انواع مدل های نورگیر سقفی به قدری نیست که به ساختمان شما آسیبی برساند، با این حال نورگیر حبابی بیش از سایر مدل ها سبک وزن است.

ظاهر حبابی و جذاب این مدل نورگیر باعث می شود که پشت بام ساختمان ها از نظر ظاهری نیز زیبایی خاص و مدرنی پیدا کند و برخی آن را یک مزیت دانسته و به همین دلیل در میان مدل های مختلف نورگیر، اقدام به انتخاب مدل حبابی می کنند.

انحنای موجود روی نورگیر حبابی باعث می شود که این مدل نورگیر مقاومت و قدرت بسیار بالایی داشته باشد. همانطور که بر اساس قوانین فیزیک می دانیم، هرچه زاویه سطح جسم بیشتر باشد، فشار وارد شده بر جسم بیشتر تقسیم شده و جسم مقاومت بیشتری از خود نشان خواهد داد. همین امر باعث می شود تا نورگیر حبابی در مقایسه با انواع تخت،‌ از این حیث بسیار محبوب تر باشد. از آنجایی که نورگیرها در پشت بام نصب شده و احتمال برخورد اجسام سخت با آن ها و یا راه رفتن روی آن ها وجود دارد، مقاومت آن ها یکی از مهم ترین شاخصه ها برای تصمیم گیری در خرید است.

منبع1

منبع2

منبع3

مقالات مرتبط

استاندارد و کم بودن صدا در بارش ها سبب استفاده ی زیاد نورگیرحبابی در پاسیو و حیاط خلوت میباشد. نورگیرحبابی یا نورگیر پایه حباب یا کوپل از دو قسمت اصلی و متعلقات پیچ و مهره تشکیل شده است که هر قسمت به طور مجزا در ذیل توضیح داده شده است :

محصول مرتبط

پروژه مرتبط

فرم ثبت نظر

sayehroshan