تهران، میدان رسالت، خیابان اسلام پناه، پلاک 18، واحد 2

02177187154, 02177187155,

نورگیر سقفی

توضیحات

امروزه با آپارتمانی شدن ساختمان ها استفاده مهم و کاربردی از فضاهای پرت اهمیت بسیاری دارد از این رو میزان درخواست نورگیر های سقفی برای پوشاندن فضا های رو باز مانند سقف پاسیو ،سقف حیاط خلوت وفضا هایی مانند این دو بالا رفته است نورگیر سقفی علاوه بر مسقف کردن،آببند بودن و تا حدود زیادی عایق هوا و صوت بودن نور را نیز از خود عبور میدهند که نه تنها دمای فضا را عایق میکنند بلکه نور آن فضا را نیز نگه داشته وتاریک نمیکنند همچنین قابلیت اجرا به صورت ثابت و متحرک را دارند.

نورگیرهای سقفی ابتدا 1چهارچوب فلزی دارند که طبق استاندارد های جهانی اینکار و به صورت اصولی و تخصصی در فضا جایگزاری وکار میشوند سپس طبق خواسته مشتری ورق و یا پوشش سقف انتخاب شده که اکثرا برای طبقه اول پوشش با نورگیر حبابی و در پشت بام از ورق پلیکربنات استفاده میشوند تمامی پوشش ها یی که توسط شرکت سایه روشن کار شود آببند تحویل داده شده و سقف های حبابی دارای گارانتی 5ساله آببندی میباشند.

پوشش سقف با نورگیر حبابی یکی از رایج ترین نوع پوشش در پاسیو و حیاط خلوت طبقه اول است.این نوع پوشش بدلیل استحکام و نفر رو بودن همچنین آببندی قوی و طولانی(با نوار های 20 سانتی ایزوگام)،قابلیت نصب بازشو برای تهویه و دسترسی به بالای سازه، پاسیو یا حیاط را مانند 1اتاق مسقف و ایمن میسازد و همچنین نور پاسیو که معمولا نورگیر ساختمان است را تاریک نمیکند.

پوشش سقف با ورق پلیکربنات معمولا در پشت بام ها،مسقف کردن استخر،پوشش گلخانه ها،پارکینگ های تکی و گروهی و فضاهایی که از اطراف محدود نیستند استفاده میشوند اگر شما به دنبال پوشش طبقه اول هستید این پوشش به شما توصیه نمیشود ورق برای بهترین کاراییش باید تحت قوس یا به صورت شیب دار استفاده شود که در پاسیو طبقه اول هم زیبا نیست هم وارد حریم همسایه میشود پوشش با ورق معمولا ارزانتر از نورگیر حبابی است.این نکته دلیل بر بد یا بیکیفیت بودن ورق نیست بلکه جا و کاربری این دو پوشش با هم متفاوت هستند.اجرای سقف پاسیو اجرای سقف حیاط خلوت:

اجرای سقف پاسیو یا حیاط خلوت در طبقه اول در با دو نوع پوششش بسته به کاربری و هزینه انجام میشود اکثرا در طبقه اول از نورگیر حبابی بدلیل استحکام و ایمن بودن این پوشش استفاده میشود اگر میخواهید از فضای مورد نظر به عنوان اتاق استفاده کنید تنها راه نورگیر حبابی است و استفاده از ورق ناکارمد است و به قولی پول دور ریختن است که در پاراگراف بعدی کامل توضیح داده میشود.

بزرگترین شناسه نورگیر حبابی آب بند بودن و آب بندی در مدت طولانی (بالای 10سال) که این بدلیل آببندی اتصالات بوسیله ورق آهن و ایزوگام میباشد که باعث میشود فضای پایین را عایق نماید اما این مهم تنها مزیت نورگیر حبابی نیست نورگیر حبابی به وسیله نصب بازشو هم هوا را تهویه می سازد و هم می توان به بالای سقف رفت تا نظافت حباب ها را برای نورگیری کامل انجام داد دیگر مزیت نورگیر حبابی شکل محدب آن است که در بارش باران هم آب را نگه نمیدارد که لجن ببندد هم صدای باران را به اندازه بسیار قابل توجهی کاهش میدهد همچنین قابلیت نصب لوله فاضلاب باعث میشود آب روی سقف به کفشور هدایت شده و تخلیه گردد.

مقالات مرتبط

اجرای نورگیر ساختمان یا به عبارتی در نظر گرفتن و تعبیه فضائی در ساختمانها مخصوصا آپارتمانها جهت تامین نور برای اتاقهائی که در راستای شرق به غرب نیستند بسیار حائز اهمیت می باشد. از طرفی پوشش نورگیر ساختمان، پوشش حیاط خلوت و پوشش پاسیو، که بعنوان تامین کننده نور ساختمانها در روز کاربرد دارند، در سالهای اخیر مخصوصا در کشور ما که قیمت انرژی افزایش یافته اهمیت گسترده ای پیدا کرده است یا به عبارتی در نظر گرفتن و تعبیه فضائی درساختمانها و اجرای سقف حیاط خلوت مخصوصا آپارتمانها جهت تامین نور برای اتاقها مهم شده است. از آنجائی که سقف حیاط خلوت و سقف پاسیو مستقیم به فضای آزاد ارتباط مستقیم دارد، از جمله قسمتهای ساختمان می باشد که محل هدر رفتن انرژی گرمائی و سرمائی از داخل ساختمان به بیرون می باشد، از اینرو و همچنین ضمن جلوگیری از نفوذ برف و باران به دیواره و پنجره های مشرف به نورگیر ساختمان و از طرفی حفط نورگیر بودن ساختمان (عبور دادن نور خورشید در روز،از این قسمت ساختمان) اجرای نورگیر حبابی و پوشش نورگیر ساختمان با ورق پلی کرنات بصورت نورگیر تونلی و نورگیر گنبدی، بهترین گزینه ممکن جهت پوشش سقف حیاط خلوت می باشد. شایان ذکراست تمامی پروژه ها و محصولات تولیدی شرکت سایه روشن دارای 5 سال گارانتی آببندی و تغییر رنگ ورقها در مقابل عوامل جوی و10سال خدمات پس ازفروش شرکت سایه روشن می باشد. پوشش سقف پاسیو ضمن صددرصد آببند بودن وعایق صوتی و گرما وسرما بودن ،قابلیت عبور نور را نیز دارد. همچنین تنوع رنگ ورقها و تنوع سایز و طرح نورگیرهای تولیدی شرکت سایه روشن باعث زیبائی ساختمان نیز خواهد شد.

باتوجه به هدر رفتن انرژی گرمائی و سرمائی از قسمت پاسیو یا حیاط خلوت به واسطه ارتباط مستقیم با فضای بیرون و با در نظر گرفتن اینکه قیمت انرژی نیز امروزه بسیار گران است، پوشش سقف حیاط خلوت و یا اجرای سقف پاسیو به منظور استفاده از پاسیو به عنوان فضائی همچون داخل ساختمان باید طوری باشد که ضمن آب بندی در برابر بارش برف و باران، عایق گرمائی و سرمائی بودن آن نیز بسیار حائز اهمیت می باشد. ولی از همه مهمتر حفظ ماهیت پاسیو است که تامین نور فضای داخل ساختمان از این قسمت میسرمی باشد.

محصول مرتبط

پروژه مرتبط

فرم ثبت نظر

sayehroshan