تهران، میدان رسالت، خیابان اسلام پناه، پلاک 18، واحد 2

02177187154, 02177187155,

نکاتی در مورد سقف پاسیو طبقه اول

توضیحات

برای اینکار مدل های نورگیر مختلفی را جهت انتخاب پیش رو خواهید داشت. از سوی دیگر، این نورگیرها از نظر جنس نیز تفاوت زیادی با یکدیگر دارند. با این حال، در این متن با ارائه چند دلیل توضیح خواهیم داد که تا جای ممکن از ورق های پلی کربنات برای سقف پاسیو طبقه اولاستفاده نکنید.

اجرا و یا نصب سقف پاسیو علیرغم تمام مزایایی که به همراه دارد، باید با احتیاط زیادی همراه باشد، چراکه نصب این سقف ها هزینه چندان کمی ندارند و نوعی سرمایه گذاری شمرده می شوند. سقف پاسیو بخشی از ساختمان نخواهد بود که بعد از گذشت چند سال به راحتی آن را تغییر داده و مدل جدیدی را جایگزین آن کنید. بنابراین، این کار را پس از لحاظ کردن تمامی عوامل و با اطمینان خاطر انجام دهید.

اجرای سقف پاسیو طبقه اول یکی از متداول ترین تصمیمات در ساختمان ها و آپارتمان ها است. در بسیاری از آپارتمان ها برای نورگیری، قسمتی به نام حیاط خلوت وجود دارد که به علت باز بودن و ارتباط با فضای بیرون، در معرض باران، برف و گرد و خاک قرار دارد و باعث تجمع گرد و خاک در این ناحیه می شود. با اجرای سقف پاسیو طبقه اول علاوه بر بهره بردن از تمامی مزایای عمومی استفاده از سقف پاسیو، فضایی محصور و دنج نیز به آپارتمان و یا ساختمان شما اضافه خواهد شد که به راحتی می توانید از آن برای مقاصد مختلف استفاده کنید.

همانطور که می دانیم، از اجناس مختلفی برای پوشش سقف پاسیو می توان استفاده کرد. استفاده از شیشه های سکوریت و یا پوشش پلی کربنات جزو محبوب ترین گزینه های پیش روی شما خواهد بود. ولی اگر قصد نصب سقف پاسیو طبقه اول دارید، این توصیه را جدی بگیرید: از نورگیر حبابی برای پوشش آن استفاده کنید. اگرچه خیلی از افراد ممکن است استفاده از پوشش پلی کربنات را توصیه کنند، ولی به هیچ عنوان از پلی کربنات برای سقف پاسیو طبقه اول استفاده نکنید. در ادامه چندین دلیل برای این ادعا مطرح خواهیم کرد.


@image


ورق های پلی کربنات،‌ علیرغم تمام مزایایی که دارند، در مقایسه با پلاستیک و یا شیشه گزینه چندان مناسبی برای استفاده در سقف پاسیو طبقه اول نیستند.

بزرگ‌ترین ایراد وارده بر ورق های پلی کربنات، قیمت بالای آن ها است. قیمت پلی کربنات از شیشه و پلاستیک بسیار بیشتر است. در بسیاری از مواقع،‌ کارفرمایان به منظور کاهش هزینه ها به جای استفاده از ورق های با کیفیت پلی کربنات، از نمونه های مشابه (مانند ABS) استفاده می کنند که علیرغم محکم‌تر بودن، ساختاری مسنجم نداشته و در برابر حرارت نیز مقاوم نیستند. اگرچه ورق های ‌ABS نیز عموماً جنس مرغوبی دارند،‌ ولی استفاده از آن ها نیز برای سقف پاسیو طبقه اول توصیه نمی شود. چراکه این سقف احتیاجی به جنس بسیار سخت و محکم ندارد.

ورق های پلی کربنات در برابر خط و خش مقاوم نیستند. بنابراین، توصیه می کنیم برای سقف پاسیو طبقه اول از نورگیر حبابی به جای آن ها استفاده کنید. اگرچه پلی کربنات مقاومت فوق العاده ای دارد، ولی خش های کوچک به راحتی روی آن ظاهر می شوند و این امر در طول زمان می تواند قابلیت نوررسانی آن ها را تحت تاثیر قرار دهد. البته مدل های ضدخش از این محصول نیز تولید می شوند، ولی هزینه تهیه آن ها بسیار بالا است و با در نظر گرفتن قیمت بالا پلی کربنات، پرداختن چنین هزینه اضافه‌ای مقرون به صرفه نخواهد بود.

تمیز کردن سطوح پلی کربنات احتیاج به تدابیر و مواد تمیز کننده مخصوص دارد. همانطور که بیان شد، سطح پلی کربنات نسبت به خط و خش حساس است، بنابراین تمیز کردن آن نیازمند به کارگیری راهکارهای مختلفی است. علاوه بر این، تمیز کردن مداوم پلی کربنات باعث کاهش طول عمر و مقاومت آن خواهد شد. این در حالی است که سقف پاسیو طبقه اول نیازمند مراقبت و تمیز شدن مرتب است.

یکی از دلایلی که استفاده از پلی کربنات برای سقف پاسیو طبقه اول را نامناسب می سازد، ایجاد سروصدای فراوان هنگام بارش باران است. پلی کربنات نوعی پلاستیک خشک و محکم است و برخورد قطرات باران با آن باعث ایجاد سروصدای فراوانی می شود که در صورت شدید بودن باران حتی ممکن است آزاردهنده نیز باشند.

منبع

مقالات مرتبط

از مزایای سقف پاسیو می توان به صدر صد آببند بودن ،عایق گرما و سرما بودن (جلوگیری از نفوذ گرما و سرما از بیرون به داخل و بالعکس) ،بارپذیری بالا ،ضربه پذیری بالا ، قابلیت نصب بازشو جهت تهویه و دسترسی به فضای بالای سقف جهت امور تعمیر و نگهداری ، دوام بالا اشاره کرد.

محصول مرتبط

پروژه مرتبط

فرم ثبت نظر

sayehroshan