تهران، میدان رسالت، خیابان اسلام پناه، پلاک 18، واحد 2

02177187154, 02177187155,

ورق پلی کربنات گلخانه

توضیحات

ورق پلی کربنات گلخانه یا ورق پلی کربنات که جهت پوشش گلخانه استفاده می شود باید شفاف باشد ، تا بتواند حداکثر نور مورد نیاز برای فضای داخل گلخانه و گیاهان داخل آنرا فراهم نماید. قبلا از نایلون های یو وی دار جهت پوشش گلخانه استفاده می شد . به مرور و با پیدایش ورق پلی کربنات و آشنائی با مزایای آن ، با توجه به معایبی که نایلون های یو وی دار داشتند ، به آرامی توانست جای نایلون ها را بگیرد. هر چند هنوز هم در بعضی گلخانه ها از نایلون هم استفاده می شود.


از جمله معایب نایلون های یو وی دار که جهت پوشش گلخانه استفاده می شود :1-نازک بودن و عدم محکم شدن روی اسکلت که در مواقع وزش باد شدید کنده می شدند. 2- نهایتا یک سال می توانستند دوام بیاورند. بعد از یک سال با تحمل هزینه ای دیگر باید جمع آوری و نایلون جدید نصب شود. 3-نایلون های یو وی دار نسبت به ورق پلی کربنات بارپذیری و از نظر عایق بندی بسیار ضعیف تر می باشند.


ورق پلی کربنات به واسطه خصوصیات ممتاز و کاربردی چون بارپذیری بالا ، ضربه پذیری بالا ، عایق گرما و سرما بودن ، حمل و نصب سریع و آسان ، دوام بالا در صورت نصب صحیح و اصولی توانسته جایگزین مناسبی برای محصولات مشابه مانند نایلون یو وی دار باشد.


ورق پلی کربنات گلخانه چه از نوع ورق پلی کربنات دو جداره یا ورق پلی کربنات تخت به علت کارائی بالا ، دوام بالا ، ایمنی بالا در برابر ضربه ، باد شدید و گرما و سرما و همچنین بارپذیری ضمن بازدهی بیشتر از نظر تامین نور ، محافظت از گیاهان داخل گلحانه در برابر گرما و سرما محیط بیرون به علتدوام بالا و ماندگاری تا چندین سال نسبت به نایلون های یو وی دار در درازمدت بسیار مقرون به صرفه می باشد.

مقالات مرتبط

پلی کربنات از جمله پلمرهائی است که پس از شناخته شدن و قرار گرفتن در فرآیندهای مختلف، ویژگیهای انحصاری و پرکاربرد آن مورد استقبال قرار گرفت و کاربرد فراوانی در صنایع و رشته های مختلف از جمله تولید لوله، پروفیل، ورق، مفتولهای جوشکاری، انواع لوازم خانگی، دوربین، درپوش های شفاف، بطری، ظرفهای چندبار مصرف و...دارد. کاربرد پلی کربنات به عنوان ورق که چند ده سال است وارد بازار شده است به علت خواص استثنائی ماده پلی کربنات و اضافه کردن مواد و فرآیند تولید ورق پلی کربنات مخصوصا در صنعت ساختمان بسیار مورد استقبال قرار گرفته و توانسته جایگزین مناسب و بهتری نسبت به محصولات مشابه مخصوصا شیشه باشد. امروزه بعلت کاربرد گسترده ورقهای پلی کربنات شاها انواع ورقهای پلی کربنات با تنوع ضخامت، رنگ، مدل و ...هستیم که به اختصار بصورت زیر تقسیم می شوند: 1- ورق پلی کربنات فلت یا تخت یا ورق پلی کربنات نشکن که 250 برابر شیشه هم ضخامت خود در مقابل ضربه مقاوم هستند. ابعاد ورق پلی کربنات قلت (تخت)2050*3050 میلیمتر می باشد که در ضخامتهای 2،3،4،6،8،10،16،18و20 میلیمتر و تنوع رنگ شفاف، دودی، برنز، آبی، شیری تولید می شوند. 2- ورق پلی کربنات دوجداره یا چندجداره یا هالو (hollow) که در مدلهای مثلثی، ذوزنقه ای، لانه زنبوری و ضخامتهای 5،6،8،10،12،16،18و20 میلیمتر و در ابعاد 2100*6000 میلیمتر و تنوع رنگ زیاد ازجمله: شفاف، دودی، برنز، آبی، زرد، سبز، قرمز، سبز، آبی و... و یخی این رنگها تولید می شود. خواص عمومی ورق پلی کربنات شامل موارد زیر می باشد: - سبک بودن: ورقهای پلی کربنات تخت نصف شیشه های هم ضخامت خود و پلی کربنات هالو تقریبا 9% شیشه وزن دارند. - قوس پذیری (انعطاف پذیری) آسان حتی با دست. - حمل و نصب سریع و آسان - شفافیت بالا (92% شفافیت)25 بالاتراز شیشه. - مقاومت ضربه ای بالا: تا250 برابر شیشه هم ضخامت خود در ورقهای فلت و 120 برابر برای نوع هالو (چندجداره) درمقابل ضربه مقاوم می باشد. - بارپذیری بالا: در ورقهای دو یا چندجداره مقاومت بار پذیری بیشتر می باشد. - دارای مقاومت ودوام در برابراشعه های مضر ماورابنفش: مقاومت در برابر ترک خوردگی، زرد شدگی و.. - غیر قابل اشتعال بودن: در صورت عدم وجود شعله مستقیم آتش نمی گیرد و دود ندارد. - عایق صوتی و حرارتی: بدلیل ذخیره انرژی عایق مناسب گرمایشی و صوتی می باشند. - مقاومت در برابر الکلها ،در برابر اسیدهای آلی ومعدنی،محلول نمکیهای خنثی و روغنها و مواد پاک کننده و شوینده ها. -ابعاد ورق های پلی کربنات می تواند به دلخواه و دراندازه های بزرگ تولید شود. -هزینه نگهداری ارزان: قیمت ورق پلی کربنات وهزینه حمل و نگهداری آن نسبت به محصولات مشابه ارزانتر می باشد. قیمت ورق پلی کربنات تخت نسبت به قیمت ورق پلی کربنات دو یا چند جداره گران تر می باشد.از دیگر تفاوتهای ورق پلی کربنات تخت با هالو میزان عایق بودن بیشتر ورقهای هالو نسبت به فلت و وزن بیشتر ورق های تخت نسبت به ورق های دو یا چندجداره می باشد. ابعاد ورق پلی کربنات و قابلیت اتصال ورق های پلی کربنات با یرآق آلات مخصوص آلومینیوم نشکن بودن وکم خطر بودن و ایمنی و تنوع رنگ بیشتر نسبت به شیشه ، بعنوان بهترین گزینه انتخابی در بازار تبدیل شده است. کاربرد ورق های پلی کربنات: پوشش نورگیر ساختمان ، پوشش گلخانه های خانگی و صنعتی ، پوشش پل عابر پیاده ، پوشش راهروها و پله های ورودی، پوشش وید ساختمان ، ساخت دیوار صوتی ، پارتیشن بندی

محصول مرتبط

پروژه مرتبط

فرم ثبت نظر

sayehroshan