تهران، میدان رسالت، خیابان اسلام پناه، پلاک 18، واحد 2

02177187154, 02177187155,

کاربرد پوشش استخرروباز

توضیحات

پوشش استخر روباز واقع در حیاط ویلاها و مجتمع های ورزشی و تفریحی به دلایل مختلف اهم از از استفاده از استخر در چهار فصل سال ،جلوگیری از ورود گرد و غبار و شاخ و برگ درختان به داخل استخر و جلوگیری از کثیف شدن آب استخر (مخصوصا در جاهائی که تامین آب استخر سخت است)،جلوگیری از سقوط جانداران به داخل استخر و... .

پوشش استخرروباز و یا اجرای پوشش متحرک استخر می تواند در مدل های مختلفی اجرا گردد . از جمله پوشش استخر با اجرای دیواره و یک سقف قوسی که هم دیواره و هم سقف به صورت مجزا و یا با هم می توانند متحرک باشند .


پوشش استخر به صورت قوس دار که بستگی به کاربرد پوشش ، ارتفاع قوس متغییر می باشد . کل سقف می تواند یکجا به یک سمت حرکت کند در صورتیکه در یک سمت به اندازه طول استخر فضای باز وجد داشته باشد.

پوشش استخر روباز به صورت متحرک و قوس دار تلسکوپی که طول استخر به چند قسمت مساوی تقسیم شده و مانند تلسکوپ یا آنتن ماشین داخل هم رفته و جمع می شوند .

استراکچر جهت پوشش استخر از جنس پروفیل آهن یا پروفیل آلومینیوم می باشد.پروفیل آهن با رنگ اپوکسی یا گالوانیزه گرم ، رنگ آمیزی شده و چون دارای مقاومت خمشی و بارپذیری بالاتر نسبت به آلومینیوم می باشد و قابلیت مهار شدن آن بهتر از آلومینیوم می باشد و سنگین تر است و در برابر باد مقامت بهتری دارد ،کاربرد آهن بیشتر است.

پوشش استخر روباز روباز یا روی استراکچر اغلب با ورق پلی کربنات می باشد . پوشش استخر روباز با ورق پلی کربنات دو یا چند جداره و یا ورق پلی کربنات فلت یا تخت (نشکن) که در رنگ های متنوع شفاف ، شیری ،دودی ، آبی و ... موجود می باشند ،امکان پذیر است .

با توجه به نیاز و کاربرد پوشش و میزان دید از داخل و بیرون استخر و هارمونی با محیط می توان از رنگ های مختلف استفاده نمود.

پوشش استخر روباز به صورت متحرک و یا پوشش متحرک استحرک استخر می تواند به صورت دستی و یا نصب موتور با کلید و ریموت کنترل باشد، در هر دو صورت دستی یا با موتور ، نصب ریل و بلبرینگ یا غلطک های با کیفیت مهم می باشد.

پوشش استخر با نورگیر حبابی با قابلیت بازشو بودن در پوشش استخر با سقف های ثابت با توجه به عایق بندی و بار پذیری بالا و دوام بالای آن نسبت به سایر پوشش ها ، گزینه بهتری می باشد.

مقالات مرتبط

در جوامع امروزی به دلیل مشغله های کاری امکان استفاده از استخرهای سرپوشیده در مکان های عمومی برای بعضی از اشخاص وجود ندارد و مردم به سوی احداث استخردرمحوطه ساختمان گرایش پیدا کرده اند . لذا با احداث استخر در فضای باز با مشکلات زیادی روبرو خواهند شد .

محصول مرتبط

پروژه مرتبط

فرم ثبت نظر

sayehroshan