تهران، میدان رسالت، خیابان اسلام پناه، پلاک 18، واحد 2

02177187154, 02177187155,

پوشش سقف نورگیر

توضیحات

پوشش سقف نورگیر ساختمان به صورتی که پوشش مورد نظر خاصیت عبور نور خورشید در روز را داشته باشد از دیر باز وجود داشته و همواره معماران و مهندسان بحث نورگیر در ساختمان و نورگیر بودن ساختمان را در نظر می گرفتند و در تمام طراحی ها این بحث نورگیر مورد توجه قرار می گرفت.


از آنجائیکه تامین نور فضای داخل ساختمان از طریق نورخورشید مستلزم ارتباط با فضای بیرون می باشد یکی از معضلات این بخش ( همان نورگیر ساختمان ) ورود گرد و خاک و برف و باران و هم چنین هدر رفتن انرژی گرمائی و سرمائی از این قسمت ساختمان است که همواره وجود داشت.


یکی از روش های پوشش نورگیر که معضلات فوق الذکر را تا حدی پوشش می داد پوشش با استفاده از شیشه بود که بر روی سپری آهن نصب می شد. پوشش با شیشه خود دارای ضعف هائی چون دید کامل از بیرون و در بیشتر اوقات فضای داخل حالت گلخانه ای می شد و از همه مهمتر به راحتی شکسته می شد و خطرات فراوانی در صورت شکستن برای ساکنین داشت.


در دهه های اخیر با ورود ورق پلی کربنات و محصولات هم خانواده آن از جمله ورق اکرولیک به بازار پوشش سقف نورگیر با استفاده از ورق پلی کربنات و نورگیر حبابی و ورق های فایبر گلاس مورد استفاده قرار گرفت. امروزه مدل های جدید ورق پلی کربنات و نورگیر حبابی که در طرح های متنوع تولید و اجرا می گردد بسیار مورد استقبال قرار گرفته است.


اجرای سقف پلی کربنات و اجرای سقف نورگیر با نورگیر حبابی به لحاظ تنوع رنگ ، تنوع در طرح های اجرائی، صددرصد آب بند بودن، عایق گرما و سرما بودن مقاومت ضربه ای و بارپذیری بالا، قابلیت نصب بازشو جهت تهویه و دسترسی به سقف، ایمن بودن طوری که حتی در صورت شکستن خطرات ناشی از شیشه راندارد.


پوشش سقف نورگیر و اجرای نورگیر سقفی در ساختمان های مختلف از جمله ساختمان های مسکونی باشد یا تجاری و اداری و ... وهمچنین اجرا درقسمت های مختلفی که نورگیر باید پوشانده شود اعم از نورگیر وید مرکزی ، نورگیر حیاط خلوت از طبقه اول یا از پشت بام متفاوت می باشد.


پوشش سقف نورگیر یا با ورق پلی کربنات صورت می گیرد یا با نورگیر حبابی. اجرای سقف نورگیر با ورق پلی کربنات می تواند به صورت نورگیر تونلی، نورگیر گنبدی، نورگیر هرمی، شیبدار و ... صورت پذیرد و اغلب جهت پوشش نورگیر های سقفی یعنی از پشت بام و جاهائی که دور تا دورنورگیر باز باشد و در سینه دیوار اجرا نشود. اجرای نورگیر حبابی تقریبا جهت پوشش همه نوع نورگیر هائی کاربرد داشته و قابل اجرا می باشد.


نورگیر حبابی به علت متریال بکار رفته در فرآیند تولید چون پایه از جنس فایبرگلاس و حباب از جنس ورق اکرولیک و آب بندی با نوار های ایزوگام ضمن آببندی بی نقص و با دوام کل کار دارای دوام بالای 15 سال می باشد و در صورت بروز مشکل قابلیت تعمیر به صورت برگشت به حالت اول را نیز دارد .


ورق های پلی کربنات نیز به لحاظ قابلیت انعطاف حتی با دست و همچنین همانند نورگیر های حبابی قابلیت همجواری با دیگر مصالح ساختمانی امکان نصب بر روی سازه های مختلف قوس دار، گنبدی ، هرمی و ... را نیز دارد.

مقالات مرتبط

اجرای نورگیر ساختمان یا به عبارتی در نظر گرفتن و تعبیه فضائی در ساختمانها مخصوصا آپارتمانها جهت تامین نور برای اتاقهائی که در راستای شرق به غرب نیستند بسیار حائز اهمیت می باشد. از طرفی پوشش نورگیر ساختمان، پوشش حیاط خلوت و پوشش پاسیو، که بعنوان تامین کننده نور ساختمانها در روز کاربرد دارند، در سالهای اخیر مخصوصا در کشور ما که قیمت انرژی افزایش یافته اهمیت گسترده ای پیدا کرده است یا به عبارتی در نظر گرفتن و تعبیه فضائی درساختمانها و اجرای سقف حیاط خلوت مخصوصا آپارتمانها جهت تامین نور برای اتاقها مهم شده است. از آنجائی که سقف حیاط خلوت و سقف پاسیو مستقیم به فضای آزاد ارتباط مستقیم دارد، از جمله قسمتهای ساختمان می باشد که محل هدر رفتن انرژی گرمائی و سرمائی از داخل ساختمان به بیرون می باشد، از اینرو و همچنین ضمن جلوگیری از نفوذ برف و باران به دیواره و پنجره های مشرف به نورگیر ساختمان و از طرفی حفط نورگیر بودن ساختمان (عبور دادن نور خورشید در روز،از این قسمت ساختمان) اجرای نورگیر حبابی و پوشش نورگیر ساختمان با ورق پلی کرنات بصورت نورگیر تونلی و نورگیر گنبدی، بهترین گزینه ممکن جهت پوشش سقف حیاط خلوت می باشد. شایان ذکراست تمامی پروژه ها و محصولات تولیدی شرکت سایه روشن دارای 5 سال گارانتی آببندی و تغییر رنگ ورقها در مقابل عوامل جوی و10سال خدمات پس ازفروش شرکت سایه روشن می باشد. پوشش سقف پاسیو ضمن صددرصد آببند بودن وعایق صوتی و گرما وسرما بودن ،قابلیت عبور نور را نیز دارد. همچنین تنوع رنگ ورقها و تنوع سایز و طرح نورگیرهای تولیدی شرکت سایه روشن باعث زیبائی ساختمان نیز خواهد شد.

محصول مرتبط

پروژه مرتبط

فرم ثبت نظر

sayehroshan